czwartek, 28 lipiec 2022 09:41

Zachowanie higieny przy nietrzymaniu moczu – co robić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
tampony na nietrzymanie moczu URITAM tampony na nietrzymanie moczu URITAM pixabay

Wysiłkowe moczu to bardzo krępujący problem, z którym boryka się duża część społeczeństwa. Ze względu na przebyte ciąże i wiele innych czynników zdecydowanie bardziej narażone są kobiety.

Dolegliwość jest bardzo często powodem rezygnacji z życia zawodowego i towarzyskiego oraz aktywności fizycznej, ponieważ zachowanie higieny staje się dużym wyzwaniem. Na rynku można jednak znaleźć produkty, które umożliwiają bezstresowe i komfortowe wykonywanie różnych czynności. Dowiedz się, jak dbać o higienę osobistą, cierpiąc na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Leczenie inkontynencji – jakie znaczenie ma higiena osobista?

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wiąże się z dużym dyskomfortem w okolicach intymnych. Utrata kontroli nad własnym ciałem skutkuje zaburzeniami samooceny, ale może także powodować niebezpieczne dla zdrowia infekcje i inne dolegliwości takie jak wysypka, świąd oraz pieczenie skóry. Dlatego odpowiednia pielęgnacja ma ogromne znaczenie.

Podstawowym działaniem w zachowaniu higieny osobistej jest unikanie długotrwałego utrzymywanie się wilgoci w okolicach intymnych. Nie powinno się jednak używać zwykłych kosmetyków, które mogą powodować podrażnienia.

Jakie środki higieny intymnej stosować?

Kobiet cierpiące na wysiłkowe nietrzymanie moczu powinny przede wszystkim zamienić żele i płyny do kąpieli na delikatne mydło, które nie podrażnia skóry i minimalizuje ryzyko infekcji. Warto też używać ręczników z miękkimi włóknami. W przypadku inkontynencji mycie się dwa razy dziennie z użyciem odpowiednich kosmetyków pozwala uniknąć wielu problemów takich jak zapalenie pęcherza. Bardzo ważne jest też zadbanie o siebie w ciągu dnia, w którym pomóc mogą m.in.:

Innowacyjne tampony są też świetnym wsparciem przy zaburzeniu statyki narządów rodnych. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą być odpowiednio dopasowane. Firma URITAM stworzyła te produkty z myślą o kobietach, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej mimo pojawiających się objawów nietrzymania moczu. Ogromną zaletą tamponów jest możliwość korzystania z nich nawet przez 12 godzin.

Konsultacje z lekarzem – jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne?

Już pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu powinny być skonsultowane z lekarzem. Wizyta u specjalisty jest bardzo ważna, ponieważ dolegliwość może być spowodowana innymi schorzeniami pęcherze, które mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Choroby wykryte w odpowiednim momencie można łatwo wyleczyć, a zwlekanie może utrudnić kurację. Szybko przeprowadzone badania znacznie zwiększą szansę na powrót do pełnego zdrowia.

Terapia wysiłkowego nietrzymania moczu może przyjmować różne formy w zależności od rodzaju schorzenia. U wielu pacjentek zaleca się wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie dna miednicy. Aby móc komfortowo trenować, warto skorzystać z tamponów na nietrzymanie moczu i zaburzenie statyki narządów rodnych firmy URITAM. Uniemożliwią one niekontrolowany wyciek i pozwolą bezstresowo ćwiczyć.