środa, 11 maj 2022 11:25

Suplement diety Żeń Szeń

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
suplementy Żeń Szeń suplementy Żeń Szeń pixabay

Żeń szeń jest rośliną znaną ludzkości od tysięcy lat. Podejrzewa się, że już około 4 tysięcy lat temu była stosowana w Azji, m.in. w Chinach i Japonii w celach leczniczych.

 

Równie popularna jest dzisiaj. Często wyciągi z niej są składnikiem różnego rodzaju produktów na pobudzenie i poprawę koncentracji. Sprawdź, na co jeszcze pomaga żeń szeń i w jakiej formie można go przyjmować.

Jakie właściwości ma żeń szeń?

Produkty zawierające w swoim składzie żeń szeń kojarzone są najczęściej z suplementami na pobudzenie organizmu w okresie wyczerpania oraz znużenia. Jednak żeń szeń ma o wiele więcej właściwości, które korzystnie wpływają na organizm. Wyciągi z tej rośliny są pomocne również przy odchudzaniu czy poprawie samopoczucia i stresie. Może to być też wsparcie w terapii w cukrzycy. Dodatkowo żeń szeń wspomaga obniżanie cholesterolu. Ma wpływ także na ogólną kondycję organizmu oraz jego system odpornościowy.

W jakiej formie suplement diety kupować? Gdzie szukać tego typu produktów?

 Suplementy diety zawierające żeń szeń mają różnorodną formę. Bardzo popularne są produkty w formie tabletek musujących. Warto tutaj jednak pamiętać, żeby przy wyborze, kierować się jakością produktu. Dobrze jest wybierać jak najmniej przetworzone produkty, które będą zawierały odpowiednią dawkę substancji czynnej. Jedną z propozycji będą tutaj zatem kapsułki zawierające proszek. Kapsułki powinny mieć odpowiednią wielkość i kształt, aby ułatwić połknięcie. Suplementy diety tego typu można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet np. na stronie: https://witaminyswanson.pl/. Przy wyborze miejsca, gdzie kupuje się tego typu produkty, warto zwrócić uwagę na opinie o sklepie, ale i producencie wybranego suplementu. Trzeba też pamiętać o tym, aby zapoznać się dokładnie z zaleceniami stosowania produktu, a także w razie konieczności skonsultować się z lekarzem. Jest to ważne, gdyż niektóre suplementy mogą wpływać na skuteczność przyjmowanych regularnie leków zwłaszcza przy chorobach przewlekłych.