wtorek, 09 styczeń 2024 16:56

Majtki menstruacyjne dla nastolatek - czy warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
majtki menstruacyjne majtki menstruacyjne pixabay

Pierwsza miesiączka to niemałe wydarzenie dla każdej nastolatki. Może ona na samym początku przerazić, jednak wystarczy świadomie podejść do tego tematu, aby uniknąć wszelkich obaw. Pierwsze krwawienie wiąże się z wieloma pytaniami i niepewnościami. Niektóre z nich dotyczą wyboru środków menstruacyjnych. W tym tekście zajmiemy się bielizną menstruacyjną.

 

Czym jest bielizna menstruacyjna?

Bielizna menstruacyjna to alternatywa dla jednorazowych środków higienicznych, stosowanych podczas miesiączki. Ostatnio mówi się o nich coraz częściej, ponieważ posiadają one niejedną zwolenniczkę. Majtki menstruacyjne wyglądem przypominają zwykłą bieliznę. Są one wyprodukowane z naturalnych i chłonnych materiałów, co czynią je ekologicznym i ekonomicznym produktem. Nosząc je można zapomnieć o wszelkich podrażnieniach czy infekcjach, które są możliwe w przypadku stosowania środków jednorazowych.

Dlaczego majtki menstruacyjne są bardziej odpowiednie dla nastolatek niż podpaski i tampony?

Bielizna menstruacyjna jest bardzo chłonna i wygodna. Nosząc ją czujesz się komfortowo i nie musisz przejmować się tym, czy przeciekłaś. Co więcej, może ona wchłonąć znacznie więcej płynu niż tampony czy podpaski. Jest to szczególnie przydatne podczas pierwszych miesiączek, kiedy jeszcze nie ma się dużego doświadczenia i nie zna się intensywności swojego krwawienia.

Warto również wspomnieć o braku brzydkich zapachów. Antybakteryjna warstwa zastosowana w majtkach menstruacyjnych zapobiega rozmnażaniu się bakterii, które powodują nieprzyjemne zapachy. Możesz więc czuć się świeżo przez cały czas ich noszenia.

Używanie bielizny menstruacyjnej jest nie tylko dobre dla środowiska, ale również dla Twojego portfela. Majtki menstruacyjne, które się odpowiednio użytkuje i dba w określony sposób mogą wystarczyć na lata!

Pranie bielizny menstruacyjnej

Dbanie o higienę majtek menstruacyjnych nie jest wcale trudne! Na samym początku, jeszcze przed pierwszym użyciem, warto je zaprać w zimnej wodzie beż żadnego środka piorącego, a następnie wywiesić do wyschnięcia.

Po pierwszym użyciu bielizny większość plam krwi należy za pomocą chłodnej wody w umywalce. Następnie możemy ją prać ręcznie lub w pralce z resztą ubrań. Trzeba przy tym pamiętać, aby ustawić delikatny program prania i nie używać żadnych środków zmiękczających ani płynów do płukania. 

Istotny jest również sposób suszenia bielizny menstruacyjnej. Wyprane majtki najlepiej wywiesić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Suszarki bębnowe w tym przypadku nie są dobrym rozwiązaniem. Wysoka temperatura może uszkodzić część chłonną majtek i wpłynąć na ich trwałość. Bielizny menstruacyjnej nie powinno się również suszyć na kaloryferach.

Majtki menstruacyjne od WIMIN!

Kobieca marka WIMIN posiada w swojej ofercie kilka modeli bielizny menstruacyjnej. Każdy z nich został wykonany z największą dokładnością, aby wszystkie kobiety mogły cieszyć się suchością i niesamowitym komfortem podczas miesiączki. Idealnie sprawdzą się w czasie pierwszego okresu! Wejdź na stronę internetową marki WIMIN i zapoznaj się z ich ofertą majtek menstruacyjnych.