piątek, 18 grudzień 2020 18:32

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ortodoncja Ortodoncja

Piękny uśmiech kojarzy nam się przede wszystkim z aktorami i aktorkami z Hollywood. Proste, zdrowie i białe zęby, są symbolem sukcesu, dobrego zdrowia i atrakcyjności, dlatego nie dziwi fakt, że każdy chce mieć prosty zgryz..

Matka natura jednakże nie jest tak łaskawa, ponieważ nienagannie prosty zgryz ma tylko mała część całej populacji. Co więcej, krzywy zgryz jest nie tylko wadą estetyczną, ponieważ może mieć duże konotacje zdrowotne. Dlaczego więc warto nosić aparat na zęby?

Prosty i piękny uśmiech oraz zdrowe zęby, czyli korzyści jakie daje ortodoncja

Dla wielu osób krzywy zgryz jest po prostu dużą wadą estetyczną, ponieważ każdy uśmiech czy śmiech z otwartymi ustami eksponuje nieatrakcyjne zęby. Warto w tym miejscu podkreślić, że krzywy zgryz może być także przyczyną kłopotów ze stawem żuchwowym, szczękościsku, czy nawet próchnicy zębowej. Dlatego też tak popularne jest dziś noszenie aparatu na zęby. Niebywałą zaletą leczenia ortodontycznego jest fakt, iż zakładanie aparatu nie jest zarezerwowane wyłącznie dla ludzi młodych. Nawet osoby dorosłe i dojrzałe mogą zdecydować się na prostowanie swojej zgryzu. Warto jednak w tym miejscu dość wyraźnie podkreślić, że aparat ortodontyczny może być założony tylko wtedy, gdy pacjent ma wyleczone wszystkie zęby, a w jego jamie ustnej nie rozwija się żaden stan zapalny. Czas jaki zajmuje prostowanie zębów, zależny jest głównie od tego, jak krzywy zgryz ma dany pacjent – u niektórych prostowanie zębów będzie trwało dwa razy krócej niż u pozostałych.

Czym kierować się przy wyborze ortodonty?

 Wybór odpowiedniego ortodonty jest podstawą dobrego leczenia krzywego zgryzu, dlatego też każdy, kto rozważa założenie aparatu ortodontycznego powinien dobrze się zastanowić. Należy wybierać przede wszystkim tych ortodontów i kliniki stomatologiczne, które posiadają duże doświadczenie i wyróżniają się profesjonalizmem. Jedną z klinik, które oferują zabiegi ortodontyczne jest Klinika Akademii Stomatologii. Tamtejsi fachowcy wykonują zabiegi w Łodzi –  więcej informacji można uzyskać pod adresem https://klinikastomatologii.eu/uslugi/ortodoncja/