piątek, 17 maj 2024 17:50

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marsz dla Życia i Rodziny Marsz dla Życia i Rodziny fot: pixabay

W niedzielę, 26 maja, ulicami Częstochowy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Wydarzenie to rozpocznie się mszą świętą o godzinie 16:00 w Archikatedrze Częstochowskiej, którą odprawi Biskup Andrzej Przybylski. Marsz, organizowany w celu promowania wartości życia i rodziny, co roku gromadzi licznych uczestników, którzy wyrażają swoje wsparcie dla tych wartości.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie?
  • Kto odprawi mszę świętą inauguracyjną marszu?
  • Jaki jest cel Marszu dla Życia i Rodziny w Częstochowie?
  • Jakie atrakcje czekają na uczestników marszu po mszy?
  • Jakie są zalecenia dla uczestników dotyczące symboli, które mogą przynieść na marsz?

Przemarsz pełen muzyki i kwiatów

Po mszy, o godzinie 17:00, uczestnicy wyruszą Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie marsz będzie miał swój kulminacyjny punkt. W przemarszu weźmie udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa, która umili czas uczestnikom swoimi wykonaniami. Na zakończenie przemarszu, pod figurą Maryi Niepokalanej, uczestnicy złożą hołd kwiatowy, co ma stanowić symboliczne wyrażenie szacunku i pamięci.

Spotkanie w duchu nadziei i wspólnoty

O godzinie 18:00 zaplanowano spotkanie uczestników marszu w ogrodach fundacji przy ulicy 7 Kamienic 17, gdzie będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami i wyrazić wsparcie dla idei marszu. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia biało-czerwonych flag oraz ręcznie wykonanych haseł i rysunków afirmujących życie ludzkie. Jak podkreśla zespół organizacyjny, Marsz dla Życia i Rodziny nie jest demonstracją przeciwko komukolwiek, lecz wydarzeniem afirmującym życie i wartości rodzinne.

"Ty i ja, każdy z nas w swoim człowieczeństwie, na każdym etapie życia nosi promień nadziei. Należymy do przyszłości, a przyszłość należy do nas. „Jesteś nadzieją” to wyzwanie i zadanie do szerzenia dobra i budowania cywilizacji życia. Nadzieję przeciwstawiamy beznadziei i pustce. Jesteś nadzieją, więc nie pozwól, aby kiedykolwiek ten promień został przygaszony" – Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny.

Wydarzenie podkreśla pozytywne przesłanie i jednoczy społeczność wokół ważnych wartości. Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie staje się coroczną okazją do wyrażenia wsparcia dla rodziny i życia w każdej formie.

źródło: Życie Częstochowy