środa, 10 kwiecień 2024 15:37

Częstochowscy motocykliści dbają o bezpieczeństwo na drogach wiosną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Częstochowska policja uzbrojona w motocykle Częstochowska policja uzbrojona w motocykle fot: pixabay

Wiosenna aura to także początek sezonu dla motocyklistów. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą również częstochowscy cykliści z Wydziału Ruchu Drogowego. Teraz będą w stanie jeszcze skuteczniej i szybciej docierać na miejsce zdarzenia i do osób potrzebujących pomocy, a także czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w naszym powiecie.

 

Skuteczniejsza interwencja

Piękna pogoda, wyższe temperatury to pewne, że już wiosna. Wraz z nią pojawia się więcej osób, które decydują się zmienić środek transportu z auta na motocykl. Dla ich bezpieczeństwa na drogi wyjechały również policyjne motocykle. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, dzięki wykorzystaniu w służbie motocykli będą mogli skuteczniej wykonywać swoje obowiązki.

Szybsza reakcja

W miejscach zakorkowanych lub podczas zdarzeń na trasach szybkiego ruchu, dużo szybciej będzie można dotrzeć do miejsca zdarzenia, by udzielić pomocy poszkodowanym. Policyjni motocykliści będą również w stanie dotrzeć tam, gdzie nie mogą dojechać radiowozy. Dzięki oznakowanym motocyklom częstochowscy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego będą jeszcze skuteczniej wykonywali swoje obowiązki i czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach.