czwartek, 13 październik 2022 11:22

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
przeszczep włosów Turcja przeszczep włosów Turcja Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Już od kilku lat Turcja uważana jest za najpopularniejszy kierunek podróży osób zainteresowanych zabiegiem przeszczepu włosów.

W tym celu do Stambułu przybywają tzw. turyści medyczni z całej Europy oraz krajów arabskich. Szacuje się, że każdego roku z transplantacji włosów korzysta tu nawet 600 tysięcy przyjezdnych rocznie - ponad dziesięciokrotnie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Powodów tej popularności jest kilka. Dlaczego warto zdecydować się właśnie tu na przeszczep włosów? Turcja ma kilka istotnych atutów, o których przeczytasz poniżej.

1. Przeszczep włosów w Turcji - czy warto?

2. Jakość usług medycznych

3. Na co można liczyć w pakiecie zabiegu?

4. Przeszczep włosów w Turcji - ile to kosztuje?

Statystyki wskazują, że wypadanie włosów i łysienie dotyczy nawet 50% mężczyzn, którzy nie ukończyli 50. roku życia oraz 85% powyżej tej granicy. Jeśli ten problem dotyczy także ciebie i interesuje cię przeszczep włosów Turcja może okazać się idealnym miejscem do przeprowadzenia takiego zabiegu.

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto?

Dlaczego to właśnie Turcja jest wybierana jako miejsce na zabieg przeszczepu włosów? Powodów jest kilka, a jeden z nich z pewnością stanowi niższa cena transplantacji. Możesz liczyć, w porównaniu do innych krajów europejskich, na oszczędności nawet na poziomie 75%.

Co ważne, niska cena nie oznacza w tym przypadku niskiej jakości. Rynek przeszczepu włosów w Turcji jest ogromny i konkurencyjny, zaś specjaliści przygotowani - merytorycznie i technicznie - do radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Przeszczep włosów jest zabiegiem wymagającym wysokiej klasy sprzętu, wykwalifikowanego personelu oraz znajomości szeregu procedur. Wszystkie te wymagania spełniają kliniki tureckie specjalizujące się w przeszczepie włosów.

Jakość usług medycznych

W Turcji powszechnie stosuje się przeszczep włosów metodą FUE, zamiast wcześniej wykorzystywanej metody FUT. Śmiało można stwierdzić, że specjaliści tureccy są ekspertami w zakresie najnowszej technologii. Dzięki temu można uzyskać większe zagęszczenie włosów i bardziej naturalny efekt, bez pozostałych blizn. Na czym dokładnie ona polega?

Przeszczep włosów FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z tyłu i boku głowy, a następnie przeszczepieniu ich w docelowe miejsca. Po zakończeniu ekstrakcji za pomocą specjalnych ostrzy otwiera się kanały, po czym przystępuje do implantacji - kluczowego momentu zabiegu przeszczepu włosów. Transplantacja włosów FUE jest jest mało inwazyjna, a czas rekonwalescencji i gojenia wynosi zaledwie 10 dni.

Na co można liczyć w pakiecie zabiegu?

Jako że klinika transplantacji włosów w Turcji nastawia się na tzw. turystykę medyczną, osoby zainteresowanie przeszczepami włosów mogą skorzystać z gotowych pakietów. Najczęściej obejmują one:

  • konsultację medyczną wraz ze szczegółowym planem leczenia,
  • pomoc w organizacji podróży i pobytu, w tym zapewnienie odpowiedniego zakwaterowania oraz transferu z lotniska do hotelu, a następnie kliniki i z powrotem,
  • przeprowadzenie zabiegu,
  • opiekę po zabiegu,
  • bezpłatne kontrole i wsparcie informacyjne.

Oczywiście, ten zakres warto każdorazowo zweryfikować przed wyborem konkretnej oferty.

Przeszczep włosów w Turcji - ile to kosztuje?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, przeszczepy włosów w Turcji to oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent w porównaniu do analogicznych zabiegów przeprowadzanych w innych europejskich krajach. Co to oznacza? Ile kosztuje przeszczep włosów? Dokładna kwota jest uzależniona przede wszystkim od wielkości obszaru poddanego zabiegowi - najczęściej wynosi ok. 10 - 25 zł za jeden mieszek włosowy. Przy niewielkich zakolach takich mieszków trzeba przeszczepić ok. 2000.