czwartek, 01 wrzesień 2022 14:17

Upiększanie własnego ciała czy to konieczność?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://gentlewoman.eu/ https://gentlewoman.eu/ pixabay

Można powiedzieć, że współczesnych czasach wiele kobiet używa dodatkowych filtrów po to, aby upiększyć własne ciało.

Warto zauważyć, że większość fotografii jest poddana tego typu korekcie, przez co nie można uznać ich w żaden sposób za naturalny wygląd kobiecego ciała, co mimo wszystko, może stanowić dla wielu osób poważny problem. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że blizny, rozstępy, trądzik to wszystko znika dzięki magii korekty, przez co niedoskonałości nie są widoczne dla ludzkiego oka, zwłaszcza jeśli ktoś obserwuje tylko i wyłącznie same fotografie.

Idealny obraz wygenerowanej fotografii.

Bycie osobą idealną to nie jest dobry sposób na to, aby prezentować swoje wdzięki, które są magią odpowiednio dobranych narzędzi, przez co tworzona jest tylko i wyłącznie iluzja idealnego ciała. Niezależnie od poglądów trend ten zdaje się przybierać na swojej popularności, przez co tego typu zmiany wkraczają do przestrzeni publicznej czy social mediów, gdzie ciężko jest, zauważyć kogoś ktoś reprezentuje naturalne piękno swojego ciała. Jest w tym wszystkim jakaś poważna pułapka, która mówi nam ostatecznie, że mimo wszystko brak akceptacji samej siebie może być zgubny zwłaszcza dla młodej kobiety, u której psychika dopiero się rozwija.

Poważny problem społeczny.

Takie dążenie do doskonałości może w przyszłości stać się przyczyną wielu groźnych chorób psychicznych, które wynikają z dzisiejszego pędu, który w przyszłości może mieć fatalne konsekwencje dla wielu osób. Jeśli chcemy, dowiedzieć się więcej na temat tego problemu warto zajrzeć na stronę https://gentlewoman.eu/bez-filtra-czy-cialo-jest-po-to-zeby-je-upiekszac/.  Pamiętajmy, że zdjęcia bez filtra, retuszu czy też nawet bez jakiś drobnych korekt, nie są dzisiaj popularne. Oznacza to, że nie promuje się naturalności, tylko fikcyjne obrazy kobiet, które nie mają nic wspólnego z realnym życiem. Jest to z pewnością poważny problem, który musi być wyjaśniony i rozwiązany. Z pewnością takie podejście jest wskazane, jeśli chcemy walczyć o naturalne prezentowanie własnego ciała także w mediach społecznościowych.