Często wymienia się tutaj takie zabiegi jak mezoterapia igłowa czy bezigłowa. Jednak warto przyjrzeć się także innym propozycjom np. wolumetrii twarzy. Czym dokładnie jest ten zabieg i jak on przebiega? Kiedy warto się na niego zdecydować, a w jakiej sytuacji lepiej z niego zrezygnować?
Czym jest i jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?
Zabieg wolumetrii twarzy pozwala niejako modelować ją bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Jest to zabieg bezinwazyjny, w czasie którego można wpłynąć na objętość tkanek, co pozwala na korektę ich kształtu, a co za tym idzie, także wyglądu twarzy. W czasie tego zabiegu stosuje się preparaty, których celem jest wypełnienie tkanek i przywrócenie ich objętości i jędrności. Przykładem może być tutaj m.in. kwas hialuronowy. Substancje te wstrzykuje się tam, gdzie tkanka podskórna uległa znacznemu zmniejszeniu. To właśnie to pozwala na modelowanie rysów twarzy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samego zabiegu, a także jakie jeszcze substancje są wykorzystywane jako wypełniacze, zajrzyj na stronę: https://www.wrosinski.pl/zabiegi/wolumetria-twarzy/.
Kiedy warto zdecydować się na zabieg wolumetrii twarzy?
Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom, które nie mogą lub nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym modelującym twarz. Szczególnie poleca się go dla osób o zbyt szczupłej twarzy, ze zwiotczeniem naskórka, czy jako uzupełnienie dla liftingu. Można go także zastosować w przypadku nieproporcjonalnych konturów twarzy czy lipoatrofii jarzmowej. Zabieg może być wykonywany w takich częściach twarzy jak żuchwa, skronie, podbródek, okolice kości policzkowych czy policzki.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy?
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów wykonywanych na skórze przeciwwskazaniem mogą być tutaj alergie na poszczególne składniki preparatów wykorzystywanych do zastrzyków. Oprócz tego, wskazuje się, że zabieg nie może być wykonywany u osób, które są w czasie terapii immunologicznych, a także u takich, które są podatne na przerost blizn. Zabiegów nie wykonuje się także u osób, u których występują schorzenia skórne np. zapalenia czy grzybice. Z jego wykonaniem powinny wstrzymać się także kobiety w ciąży i karmiące piersią.