poniedziałek, 11 kwiecień 2022 11:05

Przeszczep włosów Turcji - skutecznie odzyskaj pewność siebie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Przeszczep włosów Turcja Przeszczep włosów Turcja Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wiele osób waha się w przypadku przeszczepu włosów, obawiając się skomplikowania tego zabiegu. Warto jednak przypomnieć, że przeszczep włosów metodą FUE, DHI lub PRP to bezbolesne właściwie zabiegi, które przynoszą rewelacyjne rezultaty. 

 

Przeszczep włosów — dla kogo?

Oczywiście, zanim zdecydujesz się na przeszczepy włosów, możesz wypróbować inne metody leczenia. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, dlatego na początek warto ustalić źródła problemu i zastanowić się, która z metod leczenia okaże się najbardziej skuteczna. Przeszczep włosów FUE to rozwiązanie, które rekomenduje się przede wszystkim w przypadku łysienia androgenowego. W tym przypadku nie ma właściwie innej równie skutecznej metody alternatywnej do przeszczepu włosów. Zabieg transplantacji włosów jest mniej skomplikowany, niż może się wydawać. Oczywiście przy przeszczepie włosów muszą pracować doświadczeni specjaliści, natomiast z punktu widzenia pacjenta jest to bezbolesny zabieg, którego minusem jest jedynie długi czas trwania — między 7 a 9 godzin.

Zabieg przeszczepu włosów — na czym polega?

Transplantacja włosów może być przeprowadzone na kilka różnych sposób. Wypadanie włosów można rozwiązać za pomocą następujących technik:

  • FUE (Follicular Unit Extraction) - przed zabiegiem krótko przystrzyga się włosy, w trakcie zabiegu otwiera się kanały i robi miejsce dla mieszków włosowych, przeszczepieniu ulega grant, czyli cały zespół mieszkowy (mieszek z cebulkami), grafty wprowadza się z pomocą igieł punkcyjnych; tym przeszczepem włosów można uzyskać bardzo naturalny efekt; zabieg jest praktycznie bezbolesny.
  • DHI (Direct Hair Implantation) - przeszczep polega na bezpośredniej implantacji włosów; mieszek włosowy umieszcza się w skórze głowy, nacięcie i otwarcie kanału następuje jednocześnie z umieszczeniem włosa w skórze głowy za pomocą specjalnego implantera; nie ma tutaj konieczności golenia całej głowy przed zabiegiem; krótszy jest także czas rekonwalescencji.
  • PRP (Platelet-Rich Plasma) -  osocze bogato płytkowe sprawia, że mieszki włosowe stają się oporne na negatywne działanie środowiska zewnętrznego oraz mogą one być bardziej odżywione za pomocą tlenu oraz hormonu wzrostu. 

Przeszczep włosów Turcja — dlaczego tam?

Przeszczep włosów Turcja to coraz chętniej wyszukiwane hasło. Czy oznacza to, że w Polsce nie ma klinik transplantacji włosów? Są, natomiast zabiegi w nich są znacznie droższe niż analogiczny zabieg przeprowadzany w Turcji przez zespoły bardzo doświadczonych specjalistów. Nawet z przelotem, noclegami w hotelu, transportem lotnisko — hotel — klinika taki przeszczep kosztuje kilkadziesiąt procent mniej.