piątek, 31 lipiec 2020 11:26

Jak prawidłowo dbać o skórę głowy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
jak często myć włosy? jak często myć włosy?

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy jest niezwykle ważna, ponieważ ma ona duży wpływ na zdrowie i kondycję włosów. Niestety bardzo często o niej zapominamy, co niekorzystanie na nią wpływa. Przez to może pojawić się na niej wiele niepożądanych dolegliwości, a nawet chorób, które są groźne w skutkach.

Skóra głowy ma również bardzo duży wpływ na wygląd całej fryzury, dlatego też nie należy tego lekceważyć.

Jak często myć włosy?

Pytanie to pojawia się bardzo często, a odpowiedzi na nie są bardzo zróżnicowane. Jedni twierdzą, że nie należy zbyt często myć włosów, a inni wręcz przeciwnie. Są też tacy, którzy twierdzą, że włosy powinno się myć wedle potrzeby. Jednak, co to tak naprawdę oznacza? Otóż włosy powinny być myte tylko wtedy, gdy tego potrzebują. A co jeśli nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania się i wymagają codziennej pielęgnacji? Prawda jest taka, że myć włosy wolno nawet codziennie, aby zachować ich świeży i piękny wygląd.

Mycie włosów, wcale nie szkodzi skórze głowy, ale niemniej jednak musi być do tego użyty odpowiedni szampon, który ich nie uszkodzi ani nie wpłynie na nie niekorzystnie. Wybierając odpowiedni produkt do mycia włosów, warto sugerować się jego składem oraz działaniami, jakie daje. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat wszystkich szamponów, dlatego też warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć jaki produkt będzie dla nas odpowiedni.

Choroba skóry głowy. Czym jest łuszczyca? Czy można się przed nią uchronić?

Łuszczyca jest długotrwałą i bardzo nieprzyjemną dolegliwością skóry. Towarzyszą jej przeważnie swędzenie głowy, a także zmiany naskórne, które wyglądają bardzo źle. Jej objawy są dość charakterystyczne, jednakże można je łatwo pomylić z innymi chorobami skóry głowy. Warto pamiętać o tym, że łuszczyca nie jest schorzeniem zakaźnym, dlatego też nie da się nią zarazić od osoby, która jest na nią chora. Łuszczyca jest dolegliwością, którą niestety można odziedziczyć po rodzicach. Zazwyczaj objawia się w początkowej fazie dzieciństwa lub w późnym okresie dojrzewania.

Uchronić przed łuszczycą niestety się nie da, niemniej jednak warto unikać następujących czynników, które znacznie zmniejszą ryzyko jej wystąpienia:
- stres,
- urazy,
- źle dobrane środki do higieny głowy, włosów,
- stany zapalne.

Odpowiednie dbanie o skórę głowy jest niezwykle ważne. Pomoże ono przede wszystkim zachować świeży wygląd fryzury. Schorzeń skóry głowy jest naprawdę wiele, jednakże nie przed wszystkimi da się jakoś uchronić.