środa, 12 sierpień 2020 11:09

Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wybór kremu do twarzy wybór kremu do twarzy

Krem do twarzy to jeden z podstawowych produktów znajdujących się w każdej kosmetyczce. Trudno sobie bez niego wyobrazić codzienną pielęgnację. Jednak już wybór właściwego preparatu może rodzić trudności, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość produktów dostępnych w drogeriach. Jak zatem wybrać dobry i odpowiedni do naszej skóry krem?

 

Pierwszym krokiem przy wyborze kremu powinno być określenie rodzaju skóry. Tu pewnym wyzwaniem może być dobranie kremu do cery mieszanej. I chociaż przyzwyczajeni jesteśmy do używania jednego produktu do całej twarzy, to nie ma nic złego w używaniu dwóch preparatów np. innego kremu do policzków, a innego do strefy T.

Dobierz kosmetyki z odpowiednimi składnikami

Wybierając kosmetyki powinniśmy także zastanowić się nad potrzebami naszej skóry i efektem, jaki chcemy osiągnąć. Te potrzeby mogą być zdefiniowane m.in. jako nawilżenie, rozświetlenie, działanie przeciwzmarszczkowe czy łagodzące (np. w okresie stosowania retinolu czy kwasów). W zależności od tych potrzeb analizujemy skład kremu i szukamy składników, które mogą zadziałać. Przykładowo jeśli chcemy nawilżyć skórę to warto sięgnąć po kosmetyki ze składnikami takimi jak np. witamina E, kwas hialuronowy, masło shea, mocznik, gliceryna, ceramidy i naturalne oleje. Na początku składu podanego przez producenta na opakowaniu znajdują się składniki, których w kosmetyku jest najwięcej.
Warto pamiętać, że kosmetyki dobieramy do potrzeb skóry i jej faktycznej kondycji, a nie do wieku. Informacje o wieku podawane przez producentów na opakowaniach mają jedynie charakter orientacyjny. Przykładowo jeśli ktoś często i chętnie się opala, korzysta z solarium, to być może jego cera będzie wymagać mocniej działających kosmetyków niż wskazywałaby na to jego metryka.
Kolejny krok to zastanowienie się czy tego samego preparatu chcemy używać i na dzień i na noc. Wiele osób decyduje się na wybór dwóch kremów. Krem na dzień na ogół jest lżejszy, szybciej się wchłania i dobrze współgra z podkładami. Kosmetyki na noc zazwyczaj mają bogatszą i bardziej treściwą konsystencję.

Zastanów sie jakiego kremu do twarzy szukasz

Wybierając krem nie wolno też zapominać o indywidualnych preferencjach. Bardzo ważne jest, aby pielęgnacja sprawiała nam przyjemność. Jedni lubią lekkie i żelowe konsystencje, inni bogate i treściwe. Jedni wolą kosmetyki o lekkich, delikatnych zapachach, innych zapachy drażnią. Chętniej sięgamy przecież po kosmetyki, których lubimy używać, które sprawiają nam przyjemność, a to pomaga nam wyrobić w sobie nawyk systematycznego dbania o cerę.
Znane powiedzenie mówi, że od przybytku głowa nie boli. Ilość kremów do twarzy dostępnych w drogeriach i aptekach o ten ból może jednak przyprawić. Przed pójściem na zakupy warto się zastanowić czego szukamy i po co ten krem chcemy kupić. Dzięki temu łatwiej jest dobrać kosmetyk, który spełni nasze oczekiwania i którego stosowanie przyniesie efekty.