wtorek, 17 sierpień 2021 17:09

Wózek dziecięcy Junama - Diamond S-Line

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wózki dziecięce Junama wózki dziecięce Junama dzieciecyswiat.com

W czasie przygotowywania wyprawki dla dziecka, które ma pojawić się na świecie, na przyszłych rodziców czeka wiele wyzwań.

 

Jednym z nich jest zakup wózka, w którym dziecko będzie wożone nawet przez kilka lat. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, a cały czas pojawiają się nowe rozwiązania mające na celu ułatwić życie rodziców. Czym zatem kierować się przy wyborze tego typu produktów?

Jakie są rodzaje wózków dziecięcych?

Jedną z kluczowych kwestii jest to, jaki rodzaj wózka wybrać dla dziecka. Na rynku dostępne są m.in. wózki głębokie, spacerowe, a także typu 2 czy 3 w 1. Wózki głębokie czy spacerowe kupowane osobno zazwyczaj służą dziecku i jego opiekunom przez krótszy czas. Wózek głęboki z gondolą najczęściej wykorzystywany jest przez mniej więcej pół roku – do momentu, gdy dziecko samo zaczyna pewnie siedzieć. Spacerówka wykorzystywana jest nieco dłużej. Tutaj zależy dużo od jej konstrukcji i wytrzymałości. Dlatego wielu rodziców coraz częściej decyduje się na wózki typu 2 w 1, jak np. wózki dziecięce Junama. Czasami dostępne są też modele typu 3 w 1, gdzie dodatkowo oprócz wózka głębokiego z gondolą i spacerówki, rodzic ma do dyspozycji jeszcze specjalne nosidełko, które można zamienić w pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze wózka dla dziecka?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze wózka jest to, jakie ma on koła. Na rynku dostępne są produkty z kołami piankowymi, gumowymi, pompowanymi oraz żelowymi. Zazwyczaj poleca się pompowane i żelowe, które zapewniają dobrą amortyzację w niemalże każdym terenie, a także są odporne na uszkodzenia. Zwróć także uwagę na to, czy koła są klasyczne, skrętne, czy obrotowe. Będzie miało to znaczenie dla wygody manewrowania wózkiem. Oprócz tego, zwróć uwagę na wagę stelażu wózka, a także to, czy łatwo się go składa. Dodatkowo dowiedz się, jakie akcesoria producent dodaje w zestawie i czy ewentualnie łatwo dokupić do niego np. moskitierę, czy folię chroniącą przed deszczem.