środa, 26 sierpień 2020 18:35

Wakacje na wyspie – piękne Międzyzdroje. 7 najważniejszych atrakcji

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Apartamenty nad morzem Apartamenty nad morzem

Turystów do Międzyzdrojów przyciągają przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże i dobrze przygotowane kąpieliska. Jednak to urokliwe miasto leżące na wyspie Wolin ma do zaoferowania o wiele więcej! Zobacz, jakie atrakcje Międzyzdrojów warto zobaczyć w przerwie od opalania się.

 

Zobacz apartamenty Międzyzdroje z oferty Sun&Snow! Na sierpień i wrzesień zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do aktualnych wymogów sanitarnych. Po każdym pobycie apartamenty zostają wywietrzone i zdezynfekowane, a personel stosuje się do restrykcyjnych wytycznych, obejmujących m.in. utrzymywanie dystansu.

Międzyzdroje – co warto tu zobaczyć?

W Międzyzdrojach coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kina (w końcu odbywa się to słynny Festiwal Gwiazd), jak i entuzjaści dzikiej przyrody czy poszukiwacze nietypowych wrażeń. Wybraliśmy 8 najbardziej interesujących atrakcji tego miasta. Sprawdź nasze typy!

 1. Promenada Gwiazd
  To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Międzyzdrojach. Można tu zobaczyć odciski dłoni aktorów, reżyserów i innych osób związanych z branżą filmową. Do tej pory zaszczytu uwiecznienia na Promenadzie Gwiazd dostąpili m.in. Janusz Gajos, Krystyna Janda, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Beata Tyszkiewicz, Anna Dymna, Marek Kondrat, Cezary Pazura i Katarzyna Figura.
 2. Muzeum Figur Woskowych
  Miasto słynące z Festiwalu Gwiazd nie może obyć się bez własnego Muzeum Figur Woskowych! Gabinet znajduje się w samym centrum miasta. Jego kolekcja liczy około 100 figur. Można tu spotkać m.in. Baracka Obamę, Bogusława Lindę, Piratów z Karaibów czy Shreka.

 3. Zagroda Pokazowa Żubrów
  Zagroda znajduje się w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Ze specjalnych platform widokowych można podziwiać majestatyczne żubry, które mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni około 20 hektarów. Na terenie zagrody mieszkają również dziki, jelenie i bieliki, które nie są zdolne do samodzielnego życia w naturalnym środowisku.

 4. Molo
  Molo w Międzyzdrojach wchodzi w morze na niemal 400 metrów i stanowi nie tylko deptak spacerowy, lecz także przystań dla statków wycieczkowych. Pierwszy drewniany pomost powstał tu już pod koniec XIX wieku. Potem na przestrzeni lat molo było niszczone przez sztormy i działania wojenne, a zaraz potem odbudowywane. Ostatnia rozbudowa miała miejsce w 2004 roku.

 5. Planetarium
  Na 7-metrowej kopule planetarium za pomocą cyfrowych projektorów są wyświetlane trójwymiarowe obrazu Kosmosu. Dla gości przygotowano również specjalne filmy, które w interesujący i zrozumiały sposób przybliżają tajemnice wszechświata.

 6. Kawcza Góra
  Kawcza Góra znajduje się niedaleko charakterystycznej bramy do Wolińskiego Parku Narodowego. Wchodzi się na nią z plaży – aby dotrzeć na szczyt trzeba pokonać wiele drewnianych schodów (wzniesienie ma ponad 60 merów). Warto, z Kawczej Góry rozciąga się bowiem piękny widok na morze, Zatokę Pomorską, plaże w Międzyzdrojach i niemieckie
  porty.

 7. Domek na dachu
  Domek zaaranżowany w regionalnym stylu został postawiony na dachu. Wewnątrz znajdują się w pełni urządzone pomieszczenia: łazienka, kuchnia, pokój dziecinny i poddasze. Różnica polega jednak na tym, że zamiast po podłodze, chodzi się po suficie. Naprawdę można tu odnieść wrażenie, że świat stanął do góry nogami!

Zobacz też inne apartamenty nad morzem z oferty Sun&Snow!