sobota, 29 sierpień 2020 18:00

Nowy rok szkolny w wielkim stylu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wyprawka szkolna Wyprawka szkolna

Przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły już pełną parą. Dla rodziców to zawsze ogromne wyzwanie - muszą oni na nowo zorganizować swoją codzienność, kupić niezbędne ubrania i akcesoria, które będą służyć uczniom w czasie kolejnych miesięcy nauki oraz w kreatywny sposób zaplanować czas wolny swoim pociechom.

 

W ostatnich tygodniach wakacji stres przeplata się z radością i podekscytowaniem. I choć zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci każdy nowy rok szkolny jest wielką niewiadomą, to obie strony mogą się odpowiednio przygotować do kolejnych nadchodzących wyzwań. 

Skompletuj szkolną wyprawkę 

Rozpoczęcie nauki w szkole wymaga skompletowania odpowiedniej wyprawki. Zwykle obok książek i podręczników powinny znaleźć się w niej także inne akcesoria dostosowane do wieku dziecka oraz zajęć, na jakie będzie ono uczęszczać przez następne miesiące. Podstawowym wyposażeniem takiej szkolnej wyprawki jest 

  • plecak, 
  • piórnik, 
  • zestaw długopisów, mazaków, zakreślaczy, 
  • artykuły kreślarskie i plastyczne, jak linijka, klej czy nożyczki, 
  • zeszyty oraz
  • notesy.

Całą wyprawkę znajdziesz już teraz w sklepach Kaufland i na stronie https://www.kaufland.pl/. Z takim bogatym asortymentem początek roku szkolnego nie będzie straszny żadnemu dziecku! 

Jak zorganizować uczniom czas wolny?

Już niedługo w szkołach rozpoczną się lekcje, a dzieci znów będą miały zorganizowany czas na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Z pewnością będzie wiązało się to także z powrotem do uczniowskich obowiązków, z odrabianiem prac domowych i przyswajaniem kolejnych informacji. Ale to nie wszystko, bo obok zajęć szkolnych, są także liczne zajęcia pozalekcyjne.

Tutaj również jest wiele możliwości - zajęcia plastyczne, naukowe, sportowe, muzyczne, rekreacyjne. To od nas i naszych dzieci zależy, w jaki sposób najmłodsi będą spędzać czas wolny. Nie znaczy to jednak, że rodzice nie będą mieli możliwości, aby zorganizować coś jeszcze dla swojego dziecka. Warto wykorzystywać każdą chwilę na rodzinne aktywności. Podróże, wspólne gotowanie, kreatywne zabawy, a nawet pomoc w domowych obowiązkach to zaledwie kilka pomysłów dla rodziców i ich dzieci. 

Planowanie to podstawa 

Wakacje to najlepszy czas na odpoczynek, odejście od dotychczasowej rutyny, spontaniczne decyzje i działania. Ale wraz z ich końcem, przychodzi jednak moment na ponowną stabilizację, systematyczność i planowanie. Rodzice muszą ponownie zapanować nad domowym chaosem i na nowo zaplanować kolejne miesiące. Tutaj warto na przykład wspólnie stworzyć rodzinny tygodniowy lub miesięczny kalendarz, w którym zapiszemy najważniejsze wydarzenia. Pomocne może okazać się też planowanie zakupów i tworzenie list niezbędnych produktów. Z ich pomocą wizyty w sklepie będą znacznie krótsze, a nasze wydatki - jeszcze lepiej kontrolowane. Zaoszczędzony czas i pieniądze będziemy mogli wtedy przeznaczyć na rodzinne rozrywki, które angażują naszych najbliższych, pozwalają się odprężyć po ciężkim dniu i świetnie wpływają na relacje rodzinne.