czwartek, 13 maj 2021 07:09

Nowoczesne i tradycyjne akcesoria łazienkowe - dozowniki i podajniki. Przegląd

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dozownik do mydła dozownik do mydła pexels

Na rynku pojawia się z roku na rok cała mnogość ciekawych akcesoriów mających za zadanie nieco usprawnić codzienne funkcjonowanie w łazience, ale także zagwarantować jej doskonałą prezencję. Skupimy się dziś na takich akcesoriach, jak dozownik na mydło czy podajnik do papieru.

Na rynku pojawia się z roku na rok cała mnogość ciekawych akcesoriów mających za zadanie nieco usprawnić codzienne funkcjonowanie w łazience, ale także zagwarantować jej doskonałą prezencję. Skupimy się dziś na takich akcesoriach, jak dozownik na mydło czy podajnik do papieru. Znaleźć możemy mnóstwo rozwiązań zarówno tradycyjnych, jak i całkowicie nowatorskich - dobrze jest zapoznać się z nimi, żeby mieć świadomość, w jaki sposób powinno się urządzić łazienkę w domu, banku lub innym miejscu publicznym. 

Dozownik łokciowy czy bezdotykowy dozownik?

Niezwykle popularnym rodzajem dozownika na mydło i płyn dezynfekujący (zobacz ten: https://hiprom.pl/44-dozownik-mydla-dozownik-lokciowy-do-plynu-bezdotykowy-plynu-dezynfekcyjnego) w miejscach publicznych jest dozownik łokciowy. Jak sama nazwa mówi, do korzystania z niego konieczny będzie jedynie łokieć, co zapewnia znaczne korzyści. Wynikają one przede wszystkim z higieny oraz fakt, iż akcesorium to jest stosunkowo tanie, ponieważ nie wymaga podzespołów elektronicznych ani zasilania. Taki dozownik mydła lub dozownik płynu dezynfekującego sprawdzi się w każdym miejscu publicznym, nawet w sytuacji, kiedy natężenie ruchu będzie stosunkowo duże. 

Jeśli zaś chodzi o bezdotykowy dozownik, on także nie wymaga nie tylko zastosowania dłoni, ale ogólnie dotyku. Dzięki temu jest znacznie bardziej elegancki i funkcjonalny w trakcie codziennego stosowania. Można się na takie rozwiązanie pokusić szczególnie wtedy, kiedy ważny jest dla nas profesjonalny i elegancki wygląd toalety i istotna jest dla nas całkowita higiena. Jest to rozwiązanie droższe, niż dozownik łokciowy, ale różnice w cenie nie są przesadnie diametralne. Warto tylko pamiętać o wybraniu odpowiedniego źródła zasilania, które musi mieć tego typu dozownik do płynu dezynfekującego lub mydła - jeśli padnie na baterie, trzeba je będzie regularnie wymieniać.

dozownik

dozownik

Podajnik na papier toaletowy - jak wybrać?

Równie ważnym dodatkiem do każdej eleganckiej łazienki jest podajnik papieru toaletowego. Można odnieść wrażenie, że jest to akcesorium mało istotne, lecz jednakowoż w dużej mierze wpływa na estetykę toalety oraz jej funkcjonalność. Podajnik papieru toaletowego lub podajnik ręcznika papierowego (https://hiprom.pl/45-podajniki-recznikow) są niepozornymi ozdobami, bez których jednak ciężko utrzymać przyjazny wygląd łazienki w miejscu publicznym. O ile w prywatnej posiadłości nie jest to niezbędne i wystarczy zwykły wieszak do papieru toaletowego, o tyle w firmie, banku czy gdziekolwiek indziej podajnik papieru toaletowego to rzecz, którą z pewnością trzeba posiadać. Dzięki niemu komfort użytkowania łazienki oraz wrażenia estetyczne mogą być znakomite.