poniedziałek, 03 sierpień 2020 11:23

Czym jest katar? Jak go leczyć?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czym jest katar Czym jest katar

Katar oczywiście nie jest chorobą, tylko uciążliwą dolegliwością, która może być bardzo nieprzyjemna i męcząca. Tak dokładniej jest zakażeniem górnych dróg oddechowych. Jego leczenie nie zawsze jest takie łatwe i skuteczne, ponieważ niekiedy preparaty, jakie możemy znaleźć w aptece, nie koniecznie pomagają.

Czasem warto skorzystać z tych domowych sposobów, które naprawdę działają i są oczywiście bardzo skuteczne.

Przyczyny powstawania kataru.

Katar jest dolegliwością, która towarzyszy praktycznie każdemu przez pewien okres czasu. Jak już wcześniej było wspomniane, jest bardzo uciążliwy i nie łatwo jest się go pozbyć. Bardzo często pada pytanie dotyczącego tego, co jest jego przyczyną? Otóż może być on spowodowany najczęściej infekcją dróg oddechowych. Czasem też jego przyczyną jest zakażenie bakteryjne, chociaż bardzo rzadko występuje. Katar może być również jednym z objawów kataru siennego oraz reakcji alergicznej. Jak widać, jego rodzajów jest naprawdę sporo, dlatego też nigdy na pewno nie wiadomo, jaka jest jego przyczyna.

Objawami, które zazwyczaj towarzyszą katarowi, są między innymi:
- ból głowy,
- kaszel,
- zawroty głowy,
- zatkany nos,
- drapanie w gardle.

Czy leczenie kataru domowymi sposobami jest skuteczne?

Gdy leki i preparaty nie pomagają zwalczyć kataru, najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po domowe sposoby, które są najbardziej skuteczne. A co najważniejsze nie powodują one żadnego uszczerbku na zdrowiu. Wbrew pozorom domowe leczenie kataru jest niezwykle korzystne, ponieważ pomaga go szybko usunąć. Jednym z najbardziej znanych sposobów jest inhalacja, do której trzeba użyć specjalnego roztworu. Najczęściej jest to sól fizjologiczna bądź sól hipertoniczna. Kolejnym również bardzo korzystnym rozwiązaniem jest stosowanie do nosa roztworu z wody morskiej.

Domowym sposobem, który cieszy się ogromną popularnością, jest czosnek i cebula, którą można umieścić na kanapce i ją zjeść. Można również zrobić z nich pewien roztwór. Wystarczy tylko nalać do szklanki mleka, dodać czosnku oraz cebuli, a czasem nawet imbiru. Wszystko dokładnie wymieszać i wypić. Najlepiej nie pić od razu całości, ponieważ nie można z tym przesadzić. Herbata z cytryną, maliną, czy imbirem jest również bardzo dobra w walce z katarem.

Jak widać, sposobów na zwalczenie kataru jest naprawdę wiele, dlatego też warto z nich skorzystać. Oczywiście są one naprawdę bardzo bezpieczne i bez obaw można je stosować. W przeciwieństwie do różnych leków nie powodują skutków ubocznych.