Pojawia się wtedy, kiedy jest jej za mało w organizmie. Objawy cukrzycy są bardzo charakterystyczne i należą do nich między innymi:
- ciągłe osłabienie,
- nieustanne zmęczenie,
- znacznie zwiększone pragnienie,
- dużo większy apetyt,
- częste oddawanie moczu.
Jak leczyć cukrzyce?. Rodzaje cukrzycy
U osób starszych zdiagnozowanie cukrzycy może być trochę trudniejsze, ponieważ nie występują u nich charakterystyczne objawy. Tak więc, w takim przypadku regularne badania są niezwykle ważne. Pozwolą one potwierdzić lub wykluczyć rozwój tej przewlekłej choroby.
Najbardziej narażone na cukrzycę są osoby, które:
- mają dość sporą nadwagę,
- są mało aktywne fizycznie,
- mają choroby z sercem lub nadciśnieniem
- kobiety w ciąży.
Cukrzycę można podzielić na kilka rodzajów:
- cukrzyca typu 1- cukrzyca pierwotna, wieku młodzieńczego.
- cukrzyca typu 2- cukrzyca wieku dojrzałego.
- cukrzyca ciążowa.
- inne specyficzne typy cukrzycy.
Leczenie cukrzycy w zależności od jej rodzaju odbywa się poprzez pewną terapię, w której stosuje insulinę oraz leki doustne. Muszą być one oczywiście indywidualnie dobrane do każdego pacjenta z osobna.
Czy cukrzyca to groźna choroba?
Bardzo często pada pytanie, dotyczącego tego, czy choroba, jaką jest cukrzyca, może zagrażać życiu? Otóż choroba ta, jak każda inna, która jest nieleczona, może być bardzo groźna dla zdrowia, a nawet życia. Mowa tutaj oczywiście o osobach w każdym wieku. Kiedy jednak stosujemy się do zaleceń lekarza i przestrzegamy odpowiednią dietę, to nie musimy się niczym martwić. Powikłań cukrzycy może być naprawdę sporo, dlatego też w żadnym razie nie należy jej lekceważyć.
Cukrzyca wymaga stałego przyjmowania leków. Musi to się odbywać bardzo regularnie i nie można pominąć ani jednego dnia, ponieważ skutki tego mogą być naprawdę niebezpieczne. Warto o tym pamiętać, gdyż jest to niezwykle istotne. Żadnej choroby, czy dolegliwości nie należy lekceważyć, ponieważ może to przynieść naprawdę groźne skutki uboczne.
Cukrzyca to choroba, której niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Można z nią normalnie żyć i funkcjonować, niemniej jednak cały czas trzeba przyjmować specjalne leki, dzięki którym nie będzie się dalej rozwijała. Regularne badania pozwolą na jej wcześniejsze wykrycie, co korzystnie wpłynie na zdrowie.