wtorek, 13 wrzesień 2022 16:46

Trening personalny online - nowy sposób na bycie fit

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Fitfamily24.pl Fitfamily24.pl Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Bycie fit staje się coraz modniejsze. Wiele osób zmienia styl życia, stosuje zdrową dietę, zaczyna ćwiczyć. Niestety, nie każdy ma czas i możliwości, aby regularnie uczęszczać na stacjonarne zajęcia z trenerem personalnym. Dla takich osób dobrym wyborem jest trener personalny online. Jakie usługi świadczy?

 

Trener personalny online – kto to taki? 

Trener online to odpowiednik trenera, którego można spotkać w siłowaniach czy klubach fitness. To osoba, posiadająca odpowiednią wiedzą i wykształcenie z zakresu aktywnego stylu życia, treningu i zdrowej diety. W warunkach stacjonarnych trener spotyka się z podopiecznym, przeprowadza z nim wywiad zdrowotny i ustala ćwiczenia, uwzględniające kondycje i potrzeby klienta. Trener online robi to samo, ale za pośrednictwem internetu. 

Trener online – dlaczego warto korzystać z jego usług?

Trening personalny online to bardzo wygodne rozwiązania na dzisiejsze czasy. Większość osób żyje w biegu, z trudem znajduje czas na codzienne obowiązki. Wyście na siłownie i spotkanie się z trenerem jest dużym problemem. Trzeba dopasować grafiki, dojechać na miejsce, a to pochłania sporo czasu. Trening online można wykonywać w domowym zaciszu lub innym miejscu, o dowolnej porze. Plan treningowy dopasowany jest do konkretnej osoby, a zdalny trener regularnie sprawdza postępy podopiecznego. Do ćwiczeń nie trzeba specjalistycznego sprzętu. Niezbędne jest urządzenie z kamerą, a do ćwiczeń przyda się mata, hantle czy gumy mini band. Oczywiście sprzęt treningowy nie jest wymagany, trener może ułożyć ćwiczenia tak, aby przyrządy nie były potrzebne. Klient ma stały, zdalny kontakt z trenerem, może zadawać mu pytania czy prosić dokładniejsze zademonstrowanie ćwiczeń. Możliwy kontakt telefoniczny, sms-owy lub przez komunikator. Plusem treningów online jest cena, która jest niższa niż za współpracę z trenerem stacjonarnym. Z treningów personalnych online mogą korzystać osoby początkujące, które dopiero zaczynają przygodę z aktywnością, jak i osoby zaawansowane, które chcą ćwiczyć pod okiem profesjonalisty. Fitfamily24.pl zaprasza do ćwiczeń wszystkich, którzy pod okiem specjalistów chcą zadbać o swoje zdrowie i formę.

Jak wygląda trening personalny online?

Aby skorzystać z usług trenera personalnego, trzeba umówić się na zdalne spotkanie lub wypełnić specjalny formularz, dostępny w internecie. W trakcie konsultacji trener przeprowadzi dokładny wywiad, który określi stan zdrowia klienta, jego kondycje, możliwości i oczekiwania. Kolejny krok to ułożenie przez trenera indywidualnego planu treningowego, a także spersonalizowanej diety. Dzięki możliwościom, jakie daje internet trener może w formie online spotykać się z klientem, pokazywać mu ćwiczenia, motywować i pilnować postępów. Dzięki regularnie odbywającym się video konsultacjom, specjalista może sprawdzać, czy ćwiczenia przynoszą zamierzony efekt, motywować, a w razie potrzeby wprowadzać niezbędne zmiany. Oczywiście trening personalny nie jest idealny, ma swoje minusy. Osoby, które nigdy nie ćwiczyły, mogą mieć trudność z poprawnym wykonywanie ćwiczeń lub brakiem motywacji. W zależności od potrzeb można wybrać plan spalający tkankę tłuszczową, rozbudowujący mięśnie, budujący wytrzymałość, zmieniające nawyki żywnościowe czy poprawiające zdrowie i witalność. Indywidualna opieka online trwa zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy.

Jak wybrać trenera personalnego online?

Usługi trenerów online cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przed wyborem treningu warto jednak sprawdzić, kto go organizuje, jakie wykształcanie i doświadczanie ma trener personalny. Warto poczytać opinie, sprawdzić, co o trenerze mówią osoby, które korzystały z jego usług. Trener personalny powinien na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę, brać udział w kursach i szkoleniach.  Ważne również, aby obie osoby polubiły się i mogły efektywnie współpracować. Warto umówić się na wstępne spotkanie i sprawdzić, czy styl bycia trenera jest taki, który nam odpowiada. Fitfamily24 pl to trenerzy, którzy z dużą pasją i doświadczeniem prowadzą treningi online. Pomogli już wielu osobom wrócić do zdrowia, odzyskać formę, pokochać zdrowy styl życia. Warto się z nimi skonsultować i przekonać na własnej skórze, jak efektywny może być trening online. 

Trening personalny to doskonała alternatywa do ćwiczeń w siłowni i tradycyjnych spotkań z trenerem. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu każdy, niezależnie od wieku i kondycji, może zadbać o swoje zdrowie.