wtorek, 19 październik 2021 17:38

Skupmy się na problemie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ośrodek leczenia i terapii uzależnień ośrodek leczenia i terapii uzależnień pixabay

Osoba uzależniona to człowiek, który zmaga się z ogromnym problemem. Nie należy o tym zapominać. Dlatego w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE w Konstancinie prowadzimy program inny niż wszystkie.

 

Stawiamy na rozwój osobisty pacjenta

Głód. To uczucie, które szybko towarzyszy osobie uzależnionej. W życiu, które zostawiła za sobą, sięgnęłaby po znane sobie rozwiązanie. Zawsze uciszało potrzebę. Właśnie tak działa uzależnienie. Najpopularniejszą metodą leczenia tego problemu jest praca z głodem od substancji psychoaktywnych. Celem jest utrzymanie pacjenta w abstynencji, co po drodze pogłębia jego lęki i obniża poczucie własnej wartości. Dlatego w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE leczymy inaczej. Postawiliśmy na  psychoterapię. To technika, w której koncentrujemy się na objawach uzależnienia, czyli głodach lub utracie kontroli. Skupiamy się na całościowym ujęciu problemu, by znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie. Wiąże się to z koniecznością poznania przyczyn uzależnienia i dostosowaniem psychoterapeutycznych narzędzi do walki z nimi. Przyjrzymy się nie tylko życiu psychicznemu Pacjenta. Pokażemy mu, w jaki sposób zadbać o swoje ciało poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

Czas leczenia

Czas leczenia w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIDE jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta: https://medi-life.pl/konstancin/osrodek-leczenia-i-terapii-uzaleznien/ .Polega na rezygnacji z dotychczasowego życia na okres 4 do 6 tygodni. Zazwyczaj tyle czasu potrzebują podopieczni, by przejść całą terapię w naszym Ośrodku. Jest to okres pracy nad sobą. W naszym ośrodku docieramy do źródła problemu. Pomagają w tym specjaliści, którzy wspierają osobę uzależnioną na każdym etapie tego leczenia. Pacjent uczestniczy w dwóch rodzajach zajęć: indywidualnych i grupowych. Dzięki temu mierzy się z własnymi problemami podczas rozmów ze specjalistą i osobami zmagającymi się z uzależnieniem.

Aktywny powrót do zdrowia

Zakazany owoc najlepiej smakuje. Dlatego w naszym ośrodku wystrzegamy się zakazów. Kontrola impulsu jest osadzona we wnętrzu Pacjenta. Uczymy, jak nad tym panować. Dlatego ośrodek nie zabrania kontaktu z bliskimi, posiadania telefonu komórkowego czy własnego komputera. W Konstancinie Pacjent jest przede wszystkim człowiekiem z problemem. Skupiamy się na tym, by mu pomóc, ale nie obdzieramy z intymności.

Jedyną kwestią, której pilnujemy jest aktywność. W placówce jednocześnie przebywa tuzin Pacjentów. Do obowiązków każdego z nich należy ruch. Poza relaksacją, dzięki której pracują nad własnym lękiem, mogą wybrać dowolną aktywność. Zajęcia prowadzone są przez trenerów klasy mistrzowskiej.