sobota, 30 kwiecień 2022 09:41

Jak znaleźć aparat ortodontyczny dla swoich potrzeb?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Laboratorium ortodontyczne Laboratorium ortodontyczne unplash

Leczenie ortodontyczne nie jest skomplikowane, jednak może być uważane za czasochłonne. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, jaki rodzaj aparatu jest dla Ciebie najlepszy. Istnieją metalowe aparaty ortodontyczne, jak i przezroczyste nakładki.

 Aparaty metalowe są najczęstszym rodzajem aparatów i są dostępne w różnych kolorach. Mogą być stosowane u dzieci lub dorosłych w zależności od ciężkości przypadku. Przezroczyste nakładki są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować naturalny wygląd zębów, ale nadal chcą postawić na wydajne leczenie. Aparaty lingwalne przyczepiają się bezpośrednio do tylnej powierzchni zębów, dzięki czemu nie są widoczne, gdy się uśmiechasz lub mówisz, co jest świetne, jeśli cenisz sobie dyskrecję.

Dlaczego warto postawić na aparat ortodontyczny?

Celem aparatu ortodontycznego jest wyprostowanie zębów. Jest wiele powodów, dla których warto na to postawić. Aparaty dentystyczne poprawiają zdrowie jamy ustnej i zapobiegają innym problemom z zębami, Aparaty służą nie tylko do naprawy krzywych zębów. Mogą być również używane do zatrzymania dalszego ruchu zębów, a także do zamykania przestrzeni między nimi.

Nie ma ustalonych ram czasowych na to, jak długo należy nosić aparaty ortodontyczne, aby osiągnąć najlepsze efekty. Zależy to od powagi problemu i tego, jak szybko dana osoba chce naprawić zęby. Aparaty ortodontyczne są zwykle noszone przez 8 do 18 miesięcy, ale czas ten może się różnić w zależności od powagi problemu. Laboratorium ortodontyczne najczęściej jest zaopatrzone w niezbędne narzędzia i urządzenia pozwalające podejmować szybkie działania w najlepszy sposób. Dlaczego warto postawić na aparat ortodontyczny? Przede wszystkim dla wygody i swojej pewności siebie. Nie tylko dzieci mogą korzystać z aparatów. Częstymi klientami są właśnie dorośli, którzy chcą coś zrobić ze swoim wyglądem.

Co warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych i ich działaniu na zęby

Aparaty mogą być wykonane z metalu lub przezroczystego plastiku. Modele metalowe są trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia. Przezroczyste aparaty są wygodniejsze, ponieważ nie obciążają tak bardzo dziąseł. Aparaty ortodontyczne można zamocować za pomocą elementu ustalającego, który jest wyjmowanym urządzeniem, które pomaga utrzymać usta w odpowiedniej pozycji podczas noszenia aparatu.

Pierwszym krokiem noszenia aparatu jest wizyta u dentysty i zrobienie zdjęcia rentgenowskiego. Dentysta będzie mógł wtedy określić powagę problemu i zalecić odpowiednie leczenie. Rola dentysty w leczeniu aparatów ortodontycznych jest bardzo istotna. To właśnie od wybranego dentysty zależy, w jaki sposób będzie przebiegało dalsze leczenie.