poniedziałek, 27 luty 2023 12:49

Jak działają waporyzatory do suszu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak działają waporyzatory do suszu? Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Waporyzator suszu CBD stanowi zdrowszą alternatywę do tradycyjnego palenia. Zapraszamy do zapoznania się z tym jak działają waporyzatory oraz poznania ich zalet.

 

Waporyzator CBD

Urządzenia typu waporyzatory zostały stworzone w najnowszej technologii z myślą o zdrowiu użytkowników. Dzięki nim nie ma się dostępu do substancji smolistych, jak w przypadku palenia tradycyjnych papierosów. Dym z papierosów powstaje jako skutek uboczny zapalenia materiału roślinnego przez ogień i niestety niesie ze sobą dodatkowe substancje oraz zanieczyszczenia bardzo szkodliwe dla naszego organizmu.

Waporyzator służy do spalania suszu medycznej marihuany, tytoniu, który może być uzupełniony o olejki eteryczne oraz ziół. Niższe temperatury niż podczas zwykłego spalania powodują, że wartości w suszu roślinnym lepiej się zachowują. W komorze grzewczej waporyzatora susz podgrzewa się na tyle, że dochodzi do odparowywania substancji, a nie jej spalenia. Dzięki temu można się delektować czystą esencją z ziół. Wdychamy nie drażniący dym, a parę lub gaz.

Ten sposób palenia może przyczynić się do rzucenia nałogu, a jednocześnie zachowuje relaksujący rytuał samej czynności. 

Rodzaje waporyzatorów

Urządzenia dzielą się przede wszystkim na waporyzator stacjonarny oraz waporyzator przenośny.

Waporyzatory stacjonarne potrzebują stałego podłączenia do prądu żeby działać. Tego typu urządzenia mają większą moc. W ten sposób może działać np waporyzator medyczny.

Przykładem przenośnego waporyzatora jest Starry 3.0 X Max, który jest kompaktowym urządzeniem idealnym do używania w każdej sytuacji.

Następnie możemy wybrać urządzenie ze względu na komorę grzewczą oraz materiał z jakiego jest zrobiona. Pośród nich spotkamy m.in ceramikę, metal lub szkło. 

Oferty waporyzatorów proponują różne kształty urządzeń, kolory oraz ich zdobienia. Poza właściwościami samego urządzenia może on stanowić przyjazny gadżet. 

Waporyzator konwekcyjny, czy kondukcyjny?

Waporyzator do suszu kondukcyjny jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Proces podgrzewania suszu przeprowadza się w komorze urządzenia. Inaczej działa waporyzator kondukcyjny.

Mechanizm kondukcyjny rusza podczas wdechu użytkownika, ponieważ podgrzewający komorę element uruchamia się dopiero na skutek przepływu powietrza. Poza czynnością zioła lub susz nie są nastawione na ciepło. Ta metoda jest bardziej oszczędna oraz zwiększa jakość każdej aplikacji oparów.

Szukając waporyzatora konwekcyjnego warto przyjrzeć się różnym modelom np. Xmax V3 PRO, który łączy najnowszą technologię z idealnym kształtem samego urządzenia. 

Stosowanie waporyzatora jest całkowicie bezpieczne dla użytkownika, jeżeli jednak chcemy mieć pewność o jakości urządzenia warto jest wybrać model sprawdzonej marki.