czwartek, 23 maj 2024 17:17

Zagadka awarii prądu w szpitalu w Lublińcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zagadka awarii prądu w szpitalu w Lublińcu Zagadka awarii prądu w szpitalu w Lublińcu fot: pixabay

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia pacjentów oraz pracowników powiatowego szpitala w wyniku braku prądu, w tym na bloku operacyjnym. Sprawdzane jest, czy doszło do celowego uszkodzenia instalacji elektrycznej.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Lublińcu?
  • Jakie były bezpośrednie skutki braku prądu w szpitalu powiatowym w Lublińcu?
  • Kto złożył zawiadomienia o przestępstwie w tej sprawie?
  • Jakie działania podjęła prokuratura w ramach śledztwa?
  • Co na temat incydentu mówi prokurator Tomasz Ozimek?

Umyślne uszkodzenie instalacji elektrycznej

Do incydentu doszło 9 maja bieżącego roku. Według prokuratora Tomasza Ozimka, narażenie na niebezpieczeństwo miało miejsce poprzez umyślne uszkodzenie instalacji elektrycznej. Śledztwo rozpoczęto na skutek zawiadomienia złożonego przez jednego z pracowników szpitala. Podobne zawiadomienia złożyli również poseł oraz radna powiatu.

"Do narażenia na niebezpieczeństwo miało dojść poprzez umyślne uszkodzenie instalacji elektrycznej 9 maja bieżącego roku." – prokurator Tomasz Ozimek

Konsekwencje incydentu

Brak prądu spowodował wstrzymanie przyjęć na Oddział Położniczo-Ginekologiczny oraz Oddział Chirurgii Ogólnej. W toku śledztwa przesłuchano już pracownicę szpitala, która zgłosiła przestępstwo. Ponadto, dokonano oględzin pomieszczeń z udziałem specjalisty elektryka, aby ocenić stan instalacji elektrycznej.

"Z udziałem specjalisty elektryka dokonano oględzin pomieszczeń szpitala powiatowego, w których miało dojść do umyślnego uszkodzenia instalacji elektrycznej." – prokurator Tomasz Ozimek

Trwające postępowanie

Prokurator Tomasz Ozimek informuje, że śledztwo znajduje się na wstępnym etapie, a dalsze czynności procesowe są zaplanowane. Na chwilę obecną, z uwagi na dobro śledztwa, szczegółowe informacje dotyczące ustaleń nie mogą zostać ujawnione.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Lublińcu ma na celu wyjaśnienie okoliczności incydentu i ustalenie, czy doszło do celowego uszkodzenia instalacji elektrycznej. Bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala pozostaje priorytetem dla organów ścigania.

źródło: Radio Jura