piątek, 24 maj 2024 16:50

Dzień Bezpieczeństwa na UJD w Częstochowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzień Bezpieczeństwa na UJD w Częstochowie Dzień Bezpieczeństwa na UJD w Częstochowie fot: pixabay

Studenci Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę praktyczną w ramach "Dnia Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Ruchu Drogowym". Wydarzenie zorganizowane przez uczelnię miało na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa drogowego oraz praktyczne spotkania z kryminalistyką i systemami bezpieczeństwa.

Czego się dowiesz:

  • Jakie wydarzenie zorganizowano na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie?
  • Co studenci mogli przetestować podczas "Dnia Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Ruchu Drogowym"?
  • Jakie pojazdy zaprezentowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego?
  • Jakie dodatkowe atrakcje były dostępne dla uczestników wydarzenia?
  • Jakie jest zdanie studentów na temat symulatorów dachowania i zderzeń?

Symulator dachowania i zderzeń

Podczas wydarzenia studenci mogli skorzystać z symulatora dachowania samochodu oraz symulatora zderzeniowego. Justyna Staszczuk, studentka UJD, skomentowała: - "Rzeczywiście pojazd działa na wyobraźnie. Co prawda czas w nim spędzony nie był długi, ale w normalnych warunkach drogowych z pewnością odczuwa się to zdecydowanie bardziej."

"Rzeczywiście pojazd działa na wyobraźnie. Co prawda czas w nim spędzony nie był długi, ale w normalnych warunkach drogowych z pewnością odczuwa się to zdecydowanie bardziej" - Justyna Staszczuk.

Spotkanie z policjantami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zaprezentowali swoje służbowe motory oraz oznakowany radiowóz. Aspirant sztabowy Tomasz Krzemiński wyjaśnił: - "Przy okazji takich spotkań możemy przekazać, jak wygląda codzienna służba." Studenci mieli okazję zapoznać się z zasadami obsługi zdarzeń drogowych przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

"Przy okazji takich spotkań możemy przekazać, jak wygląda codzienna służba" - aspirant sztabowy Tomasz Krzemiński.

Praktyczne egzaminy i reakcja na bodźce

Uczestnicy wydarzenia mogli również sprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego w mobilnym stanowisku do przeprowadzenia egzaminu teoretycznego na prawo jazdy oraz przetestować swój czas reakcji na bodźce zewnętrzne. Grażyna Dudek, wykładowca UJD i wieloletni policjant, podkreśliła: - "Postanowiłam więc teorię połączyć z praktyką."

"Postanowiłam więc teorię połączyć z praktyką" - Grażyna Dudek.

Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Ruchu Drogowym" na UJD w Częstochowie okazał się cenną inicjatywą, umożliwiającą studentom zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Dzięki różnorodnym atrakcjom i spotkaniom z ekspertami, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę i lepiej przygotować się do bezpiecznego poruszania się po drogach.

źródło: Nasze Miasto