wtorek, 26 marzec 2024 08:59

Tajemnicza Góra Ossona w Częstochowie. Czy było tam UFO ?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Góra Ossona w Częstochowie Góra Ossona w Częstochowie fot: pixabay

Świetliste kule, nagłe błyski, niezidentyfikowane obiekty latające - to tylko niektóre z zjawisk, które miały być widoczne w pobliżu Góry Ossona w Częstochowie. To miejsce owiane tajemnicą, które przyciąga poszukiwaczy przygód, gotowych poczuć dreszczyk emocji.

 

Dlaczego Góra Ossona?

Skąd wzięła się nazwa wzgórza w Częstochowie? Od Henryka Sięgi-Osońskiego, założyciela i komendanta Ośrodka Szkolenia Szybowcowego. W 1945 roku otrzymał on od władz centralnych polecenie zorganizowania w Częstochowie Szkoły Szybowcowej. Zdecydował, że najlepszym miejscem do jego ulokowania będzie właśnie owo wzgórze. Wcześniej - w czasie okupacji - Niemcy wykorzystywali je jako swój poligon szybowcowy. Co ciekawe - wiele lat po zamknięciu szkoły szybowcowej - Osoński ufundował tablicę pamiątkową, którą można do tej pory oglądać na wzgórzu.

Góra Ossona przyciągała UFO?

Góra Ossona owiana jest tajemnicą, która do tej pory powoduje strach. Historii o dziwnych zdarzeniach w tym miejscu jest naprawdę wiele. Część z nich pochodzi nawet z okresu powojennego. To właśnie tutaj swego czasu można było podobno obserwować niezidentyfikowane obiekty latające i doświadczać różnego rodzaju zjawisk paranormalnych. Mieszkańcy opowiadali sobie historie o obiektach, które nagle wyłaniały się z ciemności i świeciły czerwonawym światłem.

Z Góry Ossona można podziwiać panoramę Częstochowy

Góra Ossona jest doskonałym punktem, z którego można podziwiać panoramę Częstochowy. Na pierwszym planie mamy przede wszystkim tereny należące do huty. Widać stąd również Jasną Górę, różne osiedla, a także kompleks lasów rozpościerający się między Częstochową, Kusiętami, Olsztynem i Porajem oraz Zamek w Olsztynie. Przy dobrej widoczności najodleglejszym punktem, który można dostrzec z tego miejsca jest... Babia Góra.

Góra Ossona w Częstochowie to nie tylko miejsce owiane tajemnicą i przyciągające poszukiwaczy przygód, ale także ważny punkt widokowy, oferujący piękną panoramę miasta i okolic. Choć tajemnice związane z tym miejscem nadal pozostają niewyjaśnione, przyciąga ono zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów zjawisk paranormalnych.

źródło: czestochowa.naszemiasto.pl