środa, 03 kwiecień 2024 12:34

Seniorzy rządzą w Częstochowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Seniorada 2024 w Częstochowie Seniorada 2024 w Częstochowie fot: pixabay

Częstochowa odzyskuje muzyczną duszę, gdy seniorzy obejmują klucze do miasta w ramach tegorocznej edycji "Senioraliów". To wyjątkowe wydarzenie, które tym razem odbywa się w bardzo wczesną wiosną, tuż przed wyborami samorządowymi, z nową porcją energii i radości.

 

Rekreacja i muzyka

Częstochowskie "Senioralia" to nie tylko święto, ale też okazja do wspólnej zabawy i refleksji. W dniu rekreacyjnym, odbywającym się w środę, 3 kwietnia, seniorzy mieli możliwość uczestnictwa w różnych aktywnościach, począwszy od pokazu zumby, poprzez wspólną gimnastykę, aż po prezentacje stoisk organizacji wspierających seniorów. Oficjalne przekazanie kluczy do miasta symbolicznie oddało władzę w ręce seniorów, co było pięknym gestem zrozumienia i uznania ich roli w społeczeństwie.

Muzyka i szczęście

Dzień koncertowy, który odbędzie się w piątek, 5 kwietnia, to kulminacja Senioraliów. W hali sportowej czeka na uczestników niezapomniany koncert Andrzeja Rybińskiego, a następnie "Skaldowie" - zespół, który od lat zachwyca swoją muzyką. To wydarzenie pełne wzruszeń i radości, które udowadnia, że wiek nie jest przeszkodą do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

:
"Senioralia" to więcej niż festiwal - to dowód na to, że wiek nie ma znaczenia, gdy chodzi o radość, muzykę i wspólne przeżywanie chwil. Częstochowscy seniorzy wzruszają klawiszami miasta, pokazując, że niezależnie od wieku można cieszyć się życiem i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.