czwartek, 30 maj 2024 14:31

28-latka z Żarek zaryglowała się w aucie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaryglowała się w aucie Zaryglowała się w aucie fot: pixabay

28-letnia kobieta z Żarek, prowadząc samochód pod wpływem amfetaminy, próbowała uniknąć odpowiedzialności prawnej, zamykając się w pojeździe po zatrzymaniu przez policję.

Czego się dowiesz:

  • Jakie konsekwencje grożą kobiecie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej?
  • Jakie substancje wykazało badanie narkotestem u 28-latki z Żarek?
  • Jakie działania podjęli policjanci, aby zatrzymać kierującą BMW?
  • Jakie niebezpieczne manewry wykonywała 28-latka na drodze przed zatrzymaniem?

Niebezpieczne zachowanie na drodze

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Myszkowie postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, który rażąco łamał przepisy ruchu drogowego. Kierowca poruszał się z nadmierną prędkością, wyprzedzał na skrzyżowaniach i zmuszał innych uczestników ruchu do ucieczki na chodnik, aby uniknąć zderzenia. Po sygnale do zatrzymania, kierowca BMW początkowo nie zareagował, a następnie gwałtownie przyspieszył, rozpoczynając pościg.

"Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, który w rażący sposób łamał przepisy ruchu drogowego. Kierowca stwarzał duże zagrożenie, poruszając się z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał pojazdy w obrębie skrzyżowania, zmuszając jadących z przeciwka do zjechania na chodnik, aby uniknąć zderzenia. Kiedy mundurowi dali sygnał kierującemu do zatrzymania pojazdu, ten początkowo nie zareagował, a następnie gwałtownie zaczął przyspieszać i odjechał. Stróże prawa powiadomili dyżurnego jednostki i ruszyli w pościg." - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Zatrzymanie i dramatyczna próba ucieczki

Po kilku minutach pościgu, w rejonie ulicy Słowackiego, BMW utknęło pomiędzy innymi pojazdami. Na widok policjantów, 28-letnia kierująca zamknęła się w samochodzie i próbowała odjechać. Funkcjonariusze, chcąc uniemożliwić jej ucieczkę, wybili szybę i wyjęli kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że za kierownicą siedziała 28-letnia mieszkanka Żarek, a pasażerem był 47-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa, jednak narkotest potwierdził obecność amfetaminy w jej organizmie.

Konsekwencje prawne

Kobieta spędziła resztę nocy w policyjnym areszcie. Przedstawiono jej zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Jeśli dalsze badania krwi potwierdzą obecność narkotyków, zarzuty mogą zostać rozszerzone.

żródło: Życie Częstochowy