poniedziałek, 20 czerwiec 2022 09:27

Profesjonalna prostownica do włosów – jak wybrać odpowiedni model?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://fryzjersklep.pl/ https://fryzjersklep.pl/ pixabay

Profesjonalna prostownica do włosów to urządzenie stanowiące stale wyposażenie stanowiska każdego stylisty fryzur, który dzięki odpowiedniemu sprzętowi może w bezpieczny sposób uzyskać lśniącą, nieskazitelną taflę włosów u swoich klientek. Jak wybrać dobrą prostownicę do salonu fryzjerskiego? Podpowiadamy!

 

Jak wybrać dobrą prostownicę do salonu fryzjerskiego?

Najlepsze prostownice fryzjerskie pozwalają na prostowanie i wygładzenie włosów w bezpieczny sposób bez pozostawiania wysuszonych i matowych pasm. Uzyskanie efektu lśniących i gładkich fryzur na głowach swoich klientek, warto sięgać po nowoczesne prostownice wykorzystujące innowacyjne technologie oraz rozwiązania pozwalające na zminimalizowanie szkodliwego oddziaływania termalnego na pasma włosów. Chcąc sięgnąć po odpowiedni sprzęt do salonu fryzjerskiego, należy zwrócić więc uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Rodzaj płytek

Decydując się na zakup profesjonalnej prostownicy do włosów, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj powłoki, która powleczone zostały płytki prostownicy. W zależności od interesujących nas właściwości dobrym wyborem mogą okazać się płytki ceramiczne, które nagrzewają się równomiernie i pozwalającą na unikniecie przypalania pasm, a także płytki tytanowe doceniane przez fryzjerów za swoją wyjątkową trwałość. Rozwiązaniem łączącym w sobie zalety obu tych rozwiązań są płytki tytanowo-ceramiczne, które sprawdzają się podczas prostowania i modelowania cienkich, grubych i kręconych włosów.

  • Wielkość płytek

Kolejnym istotnym parametrem charakteryzującym prostownice jest długość i szerokość płytek, która powinna być dostosowana do rodzaju włosów klientek. Chcąc zadbać o kompleksowe wyposażenie salonu, warto postawić zarówno na modele dedykowane do krótkich i cienkich włosów, jak i modele wyposażone w szersze i dłuższe płytki, które lepiej sprawdzą się w przypadku długich i gęstych pasm.

  • Moc urządzenia

Prostownica powinna mieć odpowiednio dużą moc – salony fryzjerskie najczęściej sięgają po urządzenia posiadające moc co najmniej 100 W. Przy czym, im jest ona większa, tym płytka będzie mogła szybciej się nagrzewać do optymalnej temperatury prostowania włosów.

  • Możliwość regulacji temperatury

W salonach fryzjerskich najlepiej sprawdzają się modele prostownic wyposażone w możliwość regulacji temperatury. Pozwala to na dostosowanie temperatury płytek do rodzaju i kondycji włosów klientek.

  • Wygoda użytkowania

Nie bez znaczenia podczas wyboru idealnej prostownicy fryzjerskiej jest także jej wygoda użytkowania. Odpowiednio dobrane urządzenie powinno dopasowywać się do naturalnego kształtu dłoni, tak aby fryzjer mógł spędzać długie godziny na stylizowaniu włosów swoich klientek.

Poszukując wysokiej klasy prostownicy spełniającej powyższe wymagania, która doskonale sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach w salonach fryzjerskich, warto postawić na sprawdzone rozwiązania dostępne na rynku. Niezawodne modele prostownic fryzjerskich dostępne są w ofercie sklepu internetowego https://fryzjersklep.pl/, w którym znajduje się bogata oferta produktowa pozwalająca na znalezienie idealnych prostownic dostosowanych do potrzeb klientek odwiedzających twój salon fryzjerski.

Prostownica do włosów w salonie fryzjerskim – jak jest wykorzystywana?

Profesjonalne prostownice fryzjerskie stanowią uniwersalne rozwiązanie pozwalające na przygotowanie niesamowitych fryzur na każdym rodzaju włosów – od krótkich i cienkich pasm, po grube i wymagające włosy. Styliści fryzur dzięki odpowiednio dobranej prostownicy mogą zrobić zarówno estetyczną, gładką fryzurę, jak i wykonać równomierne fale czy nawet zakręcić loki. Po zastosowaniu profesjonalnej prostownicy włosy będą prezentowały się wyjątkowo dobrze oraz będą gładkie, lśniące i pełne blasku. Stosowanie sprzętu dedykowanego do specjalistycznych zastosowań w połączeniu z odpowiednimi preparatami do prostowania pozwala także na zabezpieczenie włosów przed zniszczeniem pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o kondycje włosów klientek odwiedzających salon fryzjerski.