poniedziałek, 30 maj 2022 19:19

Jak zadbać o owal twarzy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Japoński liftingujący masaż twarzy Japoński liftingujący masaż twarzy pixabay

Z wiekiem skóra starzeje się, skutkiem tego jest utrata objętości konturu twarzy objawiającej się pojawieniem obwisłych policzków i uwydatnieniem bruzd nosowo-wargowych.

Procesu starzenia jednak nie da się zatrzymać, a zwykła pielęgnacja domowa może nie wystarczyć. Jednak rynek kosmetologiczny i medycyna estetyczna oferują wiele zabiegów poprawiających wygląd skóry i spowalniających oznaki starzejącej się skóry.

Starzenie się skóry

Zmarszczki i przebarwienia często są przypisywane starzejącej się skórze. Jednak to tylko nieliczne niedoskonałości powstające w tym procesie. Do innych należy utrata owalu twarzy. Dzieje się tak w wyniku zanikającej produkcji cennych składników skóry odpowiedzialnych za młody wygląd. Mniejsza ilość kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego powoduje powstanie zmarszczek, bruzd oraz zwisających policzków. Dodatkowo redukcji ulega również ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. W połączeniu z utratą jędrności skóry oraz grawitacją sprawiają, że w dolnej części twarzy tworzą się obwisy, zwane chomikami, zaburzające kontur twarzy.

Jak poprawić owal twarzy – zabiegi?

Japoński liftingujący masaż twarzy – to jeden z najbardziej naturalnych i przyjemnych metod poprawiających owal twarzy. W wyniku wykonywania regularnego liftingującego masażu twarzy dochodzi do usprawnienia procesów regeneracyjnych,  poprawy dotlenienia skóry poprzez usprawnienie przepływu krwi i limfy. Dodatkowo masaż sprzyja odnowie komórkowej, prowadzi do zwiększonej stymulacji skóry i wytwarzania się kolagenu i elastyny, której przywracają młodzieńczy wygląd, redukują zmarszczki i uwydatniają owal twarzy.

Modelowanie policzków – jest to zabieg polegający na wypełnianiu policzków kwasem hialuronowym. Zabieg modelowanie policzków kwasem hialuronowym prowadzi do przywrócenia im utraconej objętości, uzupełnienia ubytków w owalu twarzy i nadania skórze młodzieńczego wyglądu.

HIFU – jest to zabieg, w którym wykorzystuje się skoncentrowane ultradźwięki. Zabieg stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, prowadzi do zagęszczenia skóry oraz poprawy napięcia i jędrności skóry. W wyniku zabiegu dochodzi między innymi do redukcji zmarszczek, chomików i uwydatnienia owalu twarz.