poniedziałek, 29 listopad 2021 14:22

Manicure hybrydowy – Po czym poznać dobry salon?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kurs stylizacji paznokci kurs stylizacji paznokci pixabay

Manicure hybrydowy na przestrzeni ostatnich lat stał się bardzo popularny. Wzrost zainteresowania tym zabiegiem wśród klientek sprawił, że mamy ogromny wybór oferujących go miejsc.

 

Jednak często różnią się one zdecydowanie jakością świadczonych usług. Dowiedz się, po czym poznać profesjonalną stylistkę paznokci i uniknij rozczarowania.

Dlaczego warto wybrać manicure hybrydowy?

Piękne, zadbane paznokcie są niewątpliwym atutem kobiet. Trwałość tradycyjnych lakierów może pozostawiać wiele do życzenia. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może pozwolić cieszyć się kolorem bez odprysków nawet do 3 tygodni.

Manicure hybrydowy wykonuje się za pomocą specjalnych produktów, które utwardza się przy użyciu lampy. Dzięki temu lakier nie tylko długo utrzyma się na płytce, ale też ją wzmocni. Utwardzone warstwy będą dodatkowo chronić paznokcie przed uszkodzeniem mechanicznym.  

To dodatkowa zaleta jest szczególnie istotna w przypadku, gdy nasza płytka była bardzo łamliwa, a wzrost praktycznie niezauważalny. Właściwie wykonany zabieg niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego nie warto kierować się jedynie oszczędnością na koszcie jego wykonania.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z szokująco tanich usług stylistki paznokci, która przyjmuje klientki w domu? Koszt wykonania pełnego zabiegu waha się między 30-150 zł. Różnica się jest spora, jednak często wraz z wyższą ceną idzie w parze lepsza jakość świadczonych usług i gwarancja zadowolenia.

Dobry salon, to salon bezpieczny

Czynników składających się na koszt wykonania manicure hybrydowego jest wiele. Tym na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest odpowiednio przygotowane stanowisko pracy i narzędzia.

Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to czystość miejsca, do którego trafiłyśmy. Nałożenie lakieru zawsze uprzedza odpowiednie przygotowanie płytki oraz skórek. To właśnie w trakcie tego początkowego etapu istnieje największe ryzyko wdania się infekcji, a nawet przeniesienia chorób zakaźnych.

Dlatego tak bardzo istotne jest, aby używane narzędzia i urządzenia były sterylne. Jeśli w trakcie wizyty nabierzesz wątpliwości do co przestrzegania zasad higieny, porozmawiaj z kosmetyczką, aby zyskać pewność na ten temat. Urządzenie, które służy do odkażania sprzętu, jest bardzo kosztowne. Między innymi z tego powodu usługi w profesjonalnych salonach kosmetycznych – tych posiadających autoklaw kosmetyczny – wiąże się z odpowiednio wyższą ceną.

Kwalifikacje i doświadczenie

Salony kosmetyczne oferują swoje usługi na bardzo zróżnicowanym poziomie. Oczywiście jest to zależne od umiejętności zatrudnionych kosmetyczek. Dlatego warto upewnić się, czy nasza stylistka posiada odpowiednie kwalifikacje. W dobie Internetu nietrudno znaleźć poradniki w typie „hybrydy krok po kroku”. To niesie ze sobą ryzyko spotkania „specjalistki”, która z powodu swojej może przypadkowo zniszczyć płytki naszych paznokci.

Dlatego tak ważne jest, aby wiedza, którą posiada nasza manicurzystka, pochodziła z pewnego źródła, jakim jest, chociażby certyfikowany kurs stylizacji paznokci. Wykonanie trwałego, estetycznego manicure hybrydowego wymaga zdobycia specjalistycznej wiedzy. Jeżeli płytka zostanie źle przygotowana lub pod warstwy lakieru dostanie się powietrze, to efekt końcowy może okazać się kompletnie nietrwały i nieestetyczny. Nie bój się zapytać o doświadczenie, czy odbyte szkolenia.

Sprawdzone produkty

Profesjonalne stylistki paznokci pracują na sprawdzonych produktach o wysokiej jakości. To kolejna kwestia przyczyniająca się do trwałości wykonanych zabiegów. Najlepsze salony dbają o bogaty wybór kolorów, zwracając uwagę na aktualnie panujące trendy, bo wiedzą, jakie to jest ważne dla ich klientek.

Rezerwując termin, możesz od razu zapytać o produkty używane w danym miejscu.

Zgadzając się na wykorzystanie tańszych lakierów (nierzadko sprowadzanych prosto z Chin), ryzykujesz nie tylko trwałością czy walorami wizualnymi swojego manicure, ale również większa szansa na wystąpienie reakcji alergicznych. Niestety w tym wypadku nawet lakiery hybrydowe renomowanych firm nie dają 100% gwarancji.

Jeżeli okaże się, że jesteś uczulona na substancje zawarte w produktach, które zostały użyte w czasie zabiegu, musisz reagować szybko. Najważniejsze to jak najszybciej ściągnąć hybrydy – alergia w skrajnym wypadku może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Nawet jeśli objawy należały do lekkich (jak na przykład: opuchlizna czy swędzenie palców) należy skonsultować się z lekarzem.

lakiery hybrydowe

lakiery hybrydowe

Opinie o usługach

W poszukiwaniu najlepszych salonów oferujących manicure hybrydowy wyjątkowo pomocne mogą się okazać opinie. Zarówno rekomendacje sprawdzonych salonów od bliskich przyjaciółek, jak i recenzje zamieszczane w Internecie przez dotychczasowe klientki.

Bazując na doświadczeniach innych osób, mamy szansę uniknąć przykrych doświadczeń, dlatego warto taką możliwość wykorzystać. Jeżeli salon jest aktywny w mediach społecznościowych, to istnieje spora szansa na zobaczenie zdjęć prezentujących wykonywane zabiegi.

Pamiętajmy o tym, że wykonanie manicure hybrydowego jest procesem złożonym i czasochłonnym. Na wizytę u stylistki paznokci warto sobie zarezerwować wolną godzinę. Idealne miejsce to nie tylko wysoka jakość świadczonych usług, ale również przyjazna atmosfera, która sprawi, że z przyjemnością wrócimy tam za kolejne 3 tygodnie.