poniedziałek, 18 październik 2021 14:12

Jakie zabiegi można wykonać laserem Q-Switch

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
laser Q-Switch laser Q-Switch pixabay

Laser używany jest do usuwania tatuaży i pigmentu. Laser typu Q-Switch (Q-Switched) to nieinwazyjny laser, który wytwarza wiązkę impulsową o wysokiej intensywności. Impulsy wiązki laserowej Q-Switch trwają zaledwie miliardowe części sekundy.

Energia emitowana przez laser Q-Switch jest skupiana w bardzo silne impulsy. Lasery Q-Switch są w stanie rozbijać drobne fragmenty pigmentu lub tuszu, stymulować produkcję kolagenu lub zabijać grzyby, ponieważ ich kontakt ze skórą jest mniejszy niż innych laserów, lasery Q-Switched są znane z tego, że nie uszkadzają otaczającej tkanki i nie powodują niepożądanych skutków ubocznych.

Dzięki zaawansowanej technologii, lasery Q-Switched są stosowane w wielu schorzeniach, w tym w następujących przypadkach:

  • usuwanie tatuaży,
  • leczenie grzybicy paznokci,
  • plamy starcze,
  • plamy słoneczne,
  • piegi,
  • pajączki,
  • telangiektazja,
  • naczyniaki,
  • odmładzanie skóry

Proces usuwania tatuażu za pomocą lasera Q-Switch

Laserowe usuwanie tatuaży jest jedyną metodą, która usuwa tatuaże bez powstawania blizn. Aby usunąć tatuaż, laser Q-Switch jest pulsacyjnie przesuwany nad tatuażem, kierując swoją energię świetlną na atrament. Energia jest pochłaniana przez cząsteczki tuszu, które następnie rozbijają się na drobne fragmenty. W ciągu kilku dni po zabiegu laserowym układ odpornościowy organizmu wypłukuje rozbite cząsteczki tuszu i powoduje blaknięcie tatuażu. Przy większej liczbie zabiegów więcej tuszu zostanie rozbite, pozostawiając skórę wolną od tatuażu. Tylko lasery Q-Switch są w stanie wytworzyć taką ilość energii, aby usuwać zarówno ciemne, jak i jasne tatuaże bez powstawania blizn.

Rodzaje laserów Q-Switch

Istnieje kilka typów laserów Q-Switch. Niektóre z laserów Q-Switched obejmują:

Q-Switched Nd: Laser YAG jest używany głównie do nieablacyjnego odmładzania skóry, przy zaciemnionych bliznach, brązowych znamion. Jest bardzo dobry do usuwania kolorowych tatuaży. Kolejnym rodzajem jest Laser Rubinowy jest używany do usuwania rzadkich kolorów tatuaży, takich jak limonkowa zieleń, błękit nieba. Laser aleksandrytowy jest stosowany w przypadku brązowych plam, plam posłonecznych, przyciemnionych blizn, brązowych znamion, melazmy oraz jego zdolności do usuwania tatuaży z czarnym tuszem i rzadkich kolorów tatuaży, takich jak zielony limonkowy i niebieski.

Podczas gdy każdy pacjent jest inny, każdy tatuaż, który jest poddawany usuwaniu jest inny. Różne długości fal lasera są wymagane do usuwania różnych kolorów tuszu tatuażu. Salon Coco Time we Wrocławiu jest wyposażony w laser Q-Switch, sprawdź:

https://coco-time.pl/laser-q-switch-peeling-weglowy/