poniedziałek, 26 lipiec 2021 15:22

Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
mezoterapia mikroigłowa Wrocław mezoterapia mikroigłowa Wrocław unplash

Jakie są zalety mezoterapii? Do najczęściej wymienianych zalet przez klientów można zaliczyć zwiększenie skuteczności składników aktywnych w preparacie miejscowym, lepszą stymulację krążenia i wydajniejszą produkcję kolagenu.

Mezoterapia jest opłacalna w porównaniu z innymi procedurami odnawiania powierzchni skóry. Może być wykonywana na wszystkich typach skóry.

Mezoterapia jest bardzo skutecznym zabiegiem i może być stosowany na wszystkie obszary skóry głowy, twarzy, ciała, w tym delikatną skórę wokół oczu, ust i szyi. Jak mezoterapia wpływa na skórę i dlaczego warto zdecydować się na regularne zabiegu?

Zalety mezoterapii mikroigłowej

Jest wiele zalet, dla których mezoterapia mikroigłowa Wrocław cieszy się bardzo dużym uznaniem. Poprawia strukturę skóry i zmniejsza widoczność zmarszczek, zmniejsza rozmiar porów, a także poprawia wygląd rozstępów. Wiele osób zastanawia się przed podjęciem decyzji o zabiegu, czy mezoterapia jest bolesna? Przed zabiegiem można zastosować krem ​​znieczulający, aby zminimalizować ból odczuwany podczas zabiegu. Bardzo ważnym aspektem dla pacjentów jest przede wszystkim bezpieczeństwo. 

Mezoterapia jest bezpiecznym zabiegiem dla wszystkich rodzajów i kolorów skóry, dzięki czemu każdy praktycznie może z niego skorzystać. Nie występuje tutaj żadne ryzyko przebarwień. Ile zabiegów z reguły jest potrzebnych i jak często można powtarzać zabiegi mezoterapii? Zabieg ten można bezpiecznie powtarzać co kilka tygodni, aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Zaleca się rozpoczęcie od kilku zabiegów z minimalnym odstępem między nimi. Aby skutecznie zredukować blizny najczęściej wystarczy do 6 zabiegów, ale są przypadki, gdzie zadowalający efekt można uzyskać znacznie wcześniej. To w głównej mierze zależy od doświadczenia oraz wiedzy osoby, która przeprowadza zabieg, a także od posiadanych urządzeń i sprzętu. Liczba wymaganych zabiegów będzie zależeć więc od wielu czynników, ale także indywidualnie od każdej osoby, bowiem różnie może zareagować na zabiegi. Mezoterapia jest na tyle skutecznym i zarazem bezpiecznym zabiegiem, że można ją z powodzeniem stosować na wszystkie partie skóry ciała takie jak szyja, dekolt czy nogi. Wiele osób będzie zauważało świetne rezultaty już pod pierwszym zabiegu.

Mezoterapia to efekty zauważalne niemal od razu

Mezoterapię jako zabieg można bezpiecznie wykonywać na wszystkich rodzajach skóry niezależnie od kolorystyki. Ze względu na to, że zabieg ten pozostawia nienaruszony naskórek i melanocyty w okolicy podstawnej, ryzyko zmian pigmentacyjnych lub pozapalnych przebarwień jest minimalne. Mezoterapia skóry może leczyć wrażliwe i delikatne obszary, które są trudne do leczenia innymi zabiegami. Obszary te obejmują oczy, szyję i grzbiety dłoni. Mezoterapia może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają otwarte rany i skaleczenia, bądź w ostatnim roku przeszli naświetlanie skóry.