czwartek, 13 maj 2021 07:00

Depilacja laserowa: co warto wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
depilacja laserowa rzeszów depilacja laserowa rzeszów pixabay

Depilacja laserem to popularna metoda trwałego usuwania owłosienia z dowolnej partii ciała.

Działanie lasera osłabia włoski, a w rezultacie powoduje ich wypadanie i opóźnia odrastanie, co zapewnia długotrwały efekt jedwabiście gładkiej skóry. Epilacja jest w pełni bezpieczna i może być stosowana na dowolną partię ciała. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem, czyli szybki sposób na niechciane włoski

Nieinwazyjny zabieg, jakim jest fotodepilacja zawdzięcza swoją popularność spektakularnym efektom, które pozwalają cieszyć się zdrową i piękną skórą przez długi czas. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji laserowe usuwanie owłosienia nie podrażnia skóry i nie powoduje wrastania włosków zapobiegając stanom zapalnym. Dzięki temu depilacja laserowa doskonale sprawdza się nawet u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Skuteczność i widoczne rezultaty to zasługa możliwości dostosowania zabiegu do potrzeb klienta – specjalista dobiera moc i czas trwania impulsu do rodzaju owłosienia oraz wyznaczonego miejsca, co pozwala trwale zniszczyć cebulki włosów.

Domowa depilacja podrażnia Twoją skórę i powoduje zaczerwienienia? Sprawdź zalety fotodepilacji na: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji?

Laserowe usuwanie owłosienia przeznaczone jest dla osób, które chcą pozbyć się niechcianych włosków, jednak sam zabieg nie może odbyć się w dowolnym momencie. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto pamiętać, że na co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać – ani na słońcu, ani na solarium.

Ważne, aby miejsc wytypowanych do epilacji nie traktować kremami do depilacji w domu oraz kremami z witaminą A i C, a także z retinolem, izotretynolem oraz kwasami owocowymi. Nie dostosowanie się do tych zasad może prowadzić do wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych, dlatego trwałe usuwanie owłosienia najlepiej skonsultować ze specjalistą, który przekaże wszystkie istotne informacje na ten temat.