poniedziałek, 21 grudzień 2020 10:14

Czym są tupety damskie z włosów naturalnych i dla kogo będą najlepsze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Naturalne tupety damskie Naturalne tupety damskie

Tupety większości z nas kojarzą się z rozwiązaniem na wypadanie włosów u mężczyzn. W sklepach można znaleźć jednak także modele przeznaczone dla kobiet, które są ciekawą alternatywą dla peruki. Jak wyglądają toppery damskie? W jakich przypadkach sprawdzą się lepiej niż peruka? Wszystko wyjaśniamy w artykule!

 

Tupet damski - czyli dokładnie co?

Tupety damskie składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to baza, która ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy. Jest wykonana z elastycznej i przewiewnej tkaniny. Niektóre modele posiadają dodatkowo elementy mikroskóry, czyli materiału imitującego w wyglądzie i dotyku prawdziwą, ludzką skórę. Do bazy przytwierdzone są ręcznie doszywane włosy. W tupetach najlepiej sprawdzają się włosy naturalne, ponieważ dobrze wpasowują się w naszą własną fryzurę. Tupet damski przyczepia się do włosów za pomocą spinek clip in. Prawidłowo założony topper idealnie wtapia się w resztę włosów, dzięki czemu całość wygląda naturalnie. Tupety damskie można nosić nawet przez kilka lat. Żywotność zależy od systematycznej pielęgnacji i bezpiecznego przechowywania.

Dla kogo sprawdzi się tupet damski?

Tupety damskie typu clip in są rozwiązaniem dla pań, które borykają się z łysieniem częściowym. Tupet pozwala na zakrycie przerzedzeń na czubku głowy i wzdłuż przedziałka. Jeśli poza jednym fragmentem łysiny reszta włosów jest zdrowa i stosunkowo gęsta, może to być wygodniejsze rozwiązanie niż noszenie peruki. Damskie tupety są dostępne w różnych kolorach i długościach włosów. Odcień powinien być zbliżony do naszych włosów. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak wybór ciemniejszego tupecika. Ciemny odrost to nowy i stylowy trend we fryzjerstwie.

Damskie tupety dokładnie zakrywają przerzedzony fragment, pozwalając jednocześnie cieszyć się naszymi naturalnymi włosami. Dla wielu kobiet peruki to ostateczne rozwiązanie, dlatego toppery z naturalnych włosów to ciekawa alternatywa.

Sposób na piękne włosy

Włosy to znak rozpoznawczy dla wielu kobiet. Zmaganie się z wypadaniem włosów wpływa na spadek samooceny, który często prowadzi do powstawania poważnych kompleksów. W przypadku pojawienia się znacznych przerzedzeń włosów warto pomyśleć o zakupie tupetu. Łatwy sposób zakładania i łatwe wkomponowanie tupetu w nasze własne włosy może okazać się lepszym wyborem niż peruka. Naturalne tupety damskie to sposób na ponowne cieszenie się nienaganną fryzurą, co na pewno podniesie pewność siebie i ułatwi walkę z kompleksami.