czwartek, 07 styczeń 2021 16:57

Niechirurgiczna korekta powiek PLEXR - sposób na młodzieńcze spojrzenie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
niechirurgiczna korekta powiek niechirurgiczna korekta powiek

Wiele kobiet, które chcą zlikwidować zmarszczki wokół oczu i rozwiązać problem opadających powiek zastanawia się, jak odmłodzić te wyjątkowo podatne na upływ czasu okolice?

W opinii specjalistów z Medbeauty Aesthetic Clinic we Wrocławiu idealnym zabiegiem jest niechirurgiczna korekta powiek plazmą PLEXR. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej procedurze?

PLEXR - sposób na opadające powieki i zmarszczki wokół oczu

Wraz z upływem czasu mięśnie, które odpowiadają za unoszenie brwi ulegają osłabieniu. Po 25. roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenu i skóra staje się coraz bardziej wiotka. W efekcie czego zauważymy opadające powieki, które postarzają i powodują, że twarz wygląda mało przyjaźnie oraz smutno. Opadające powieki mogą być także symptomem ptozy (z łac. ptosis palpebrae) - choroby, która ma charakter wrodzony lub nabyty (np. wskutek pracy przy słabym oświetleniu). 

Nadmiar skóry na powiekach powoduje u wielu osób kompleksy i dyskomfort, ograniczając pole widzenia. W przeszłości jedynym sposobem pozbycia się nadmiaru skóry na powiekach była inwazyjna operacja chirurgiczna, która jednak wiązała się z ryzykiem powikłań i wymagała długiej rekonwalescencji. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym możemy pozbyć się tego typu niedoskonałości, związanych z naturalnym procesem starzenia. PLEXR to małoinwazyjna i bezpieczna metoda usuwania wiotkiej skóry powiek górnych (bez szwów, zasinień i blizn). Mikro wiązki plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu, redukują nadmiar luźnej skóry (lekarz ma w trakcie zabiegu pełną kontrolę nad całym procesem). Dochodzi do odparowania zewnętrznych warstw naskórka (tzw. sublimacja) skóra obkurcza się, dzięki czemu prowadzi to do uniesienia powiek i spłycenia zmarszczek. Bezpośrednio po niechirurgicznej korekcie powiek może wystąpić obrzęk, który samoistnie znika w ciągu 3-4 dni. Naturalnym objawem są również małe, brązowe punkciki w miejscach odparowania naskórka (po 7-10 dniach nie ma po nich śladu). Finalnie uzyskujemy efekt tzw. “otwartego oka”. PLEXR to zabieg, który nie powoduje krwawienia ani stanów zapalnych otaczających tkanek. Cała procedura jest bardzo krótka, trwa około 20 minut. Jak podkreślają  lekarze z kliniki medycyny estetycznej MedBeauty, zaletą korekty powiek PLEXR jest krótki czas gojenia i szybki powrót do normalnej aktywności. Pierwsze rezultaty (70%) są widoczne bezpośrednio po zabiegu, pełny efekt (100%) następuje po około 2-3 miesiącach. Warto wspomnieć, że wszechstronne urządzenie PLEXR, znajduje zastosowanie również w stomatologii i ginekologii.

Komu polecane są zabiegi PLEXR?

Głównym wskazaniem do zabiegu PLEXR są opadające powieki - to doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają strach przed operacją chirurgiczną. PLEXR jest dedykowany również dla pacjentów, których problemem są:

  • zmarszczki w okolicy oczu (tzw. kurze łapki),,
  • zmarszczki w okolicy ust (szczególnie tzw. zmarszczki palacza),
  • blizny przerostowe,
  • rozstępy i cellulit,
  • przebarwienia i plamy soczewicowate.

Przeciwwskazania do niechirurgicznej korekty powiek

Istnieje krótka lista wykluczeń, która uniemożliwia skorzystanie z zabiegu w pewnych przypadkach. Przeciwwskazaniem do korekty powiek PLEXR jest:

  • ciąża,
  • stany zapalne skóry,
  • świeża opalenizna,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe. 

Podsumowując, PLEXR to certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala usunąć nadmiar skóry powiek górnych bez użycia skalpela. Ze względu na niski poziom inwazyjności, krótką rekonwalescencję i bezpieczeństwo, jest jedną z najczęściej wybieranych metod uniesienia powieki. Daje znakomite efekty estetyczne przy zachowaniu wysokiego komfortu pacjenta podczas zabiegu. 

Jeśli chcesz odzyskać młodzieńcze spojrzenie, generator plazmy PLEXR to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Więcej szczegółowych informacji na temat niechirurgicznej korekty powiek, znajdziesz na stronie: https://drkepa.com/