środa, 02 grudzień 2020 17:22

Zasłony na przelotkach - gdy dość już masz walki z karniszem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firanki na przelotkach firanki na przelotkach

Zakładanie nowych zasłon oraz firanek okiennych dla wielu z nas stanowi prawdziwą udrękę. Oczywiście, mówimy tutaj o klasycznym zestawie typu firana, gotowa zasłona i masywny karnisz z dziesiątkami żabek do zagospodarowania. Na szczęście wymyślono już rozwiązanie, dzięki któremu stworzenie gustownej aranżacji okiennej zajmować będzie minimum naszego cennego czasu.

Ten pomysł to zasłony na przelotkach i takie same firany. Sprawdźcie, dlaczego warto w nie inwestować!

Zasłony na przelotkach - praktyczne i wygodne

Cały sekret unikalności tych zasłon polega na tym, że u brzegu tkaniny wszyto specyficzne, metalowe obręcze. Znajdują się one w jednakowych odległościach od siebie, dzięki czemu nie trzeba specjalnie odmierzać punktu zawieszenia części zasłony na żabce od klasycznego karnisza. Kółka w tkaninach zasłon zostały zaprojektowane dla łatwego przeprowadzenia karnisza przez te otwory. Podobnie firanki na przelotkach - nie tracimy czasu na operowanie dziesiątkami żabek w czasie ich wieszania, nie ranimy palców, nie łamiemy paznokci, a cały zabieg montażu nowej zasłony na domowym oknie trwa może dziesięć minut.

Firanki na przelotkach - gdzie się sprawdzają?

Niezwykle gustowne i eleganckie firanki na przelotkach zaaranżować można właściwie wszędzie. Mogą mieć one postać zarówno klasycznych zazdrostek, na długości do połowy szyby okiennej, jak i stanowić formę bardziej elegancką, okalającą okno na całej długości. Znakomicie pasują do domowych kuchni, łazienek, a także pokoi dziecięcych. Znaleźć można ciekawe i niebanalne rozwiązania w kwestii kolorystycznej oraz nadrukowej. W salonie szyku zadadzą z pewnością firany gotowe żakardowe, o intensywnym odcieniu śnieżnej bieli. Swoim eleganckim charakterem dodają nobliwości i powagi nawet najskromniej urządzonym oknom domowym. Firanki te są także bezproblemowe w praniu, można je prać już w bardzo niskich temperaturach, dzięki czemu na długo zachowują wysoką jakość i nienaganny wygląd.

Firanki gotowe

Firanki gotowe

Zasłony i firanki gotowe - mieszkaj jak w bajce!

Firany gotowe na przelotkach cenowo nie różnią się wcale od firanek w wersji klasycznej. Przelotki najczęściej stworzone są z wysokiej jakości metalu lub tworzywa sztucznego. Umieszczone są na brzegach tkanin na stałe i ich oderwaniu nie zagraża nawet wysoka temperatura wody w czasie prania, jak i również środki chemiczne. Wytworne zasłony gotowe posiadają często przelotki w barwach srebra lub złota. To dodaje im nieco więcej elegancji. Złote lub srebrne przelotki pasują szczególnie do zasłon w kolorze pomarańczy, stylizowanych na motywy egzotyczne wschodnie, tureckie, orientalne. W zasłonach jednokolorowych spotkać możemy przelotki z plastiku. To zastosowanie również możemy uznać za bardzo praktyczne. Takie rozwiązania znakomicie odnajdą się w pokojach dziennych oraz młodzieżowych. Zasłona gotowa oraz dobór firany w ulubionym pokoju to tylko z pozoru temat niewymagający głębszego zastanowienia. To, jaki tym aranżacji okiennej zastosujemy, dużo mówi o nas samych.