piątek, 30 październik 2020 16:02

Powody, dlaczego warto wybrać sufity napinane

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sufity napinane Poznań sufity napinane Poznań

Sufity napinane, nazywane także naciąganymi, to pomysł wywodzący się już z czasów starożytnych. Współcześnie funkcjonalność takiego rozwiązania połączono z odpowiednimi materiałami tworząc łatwy w montażu, wygodny w użytkowaniu i w pełni bezpieczny sufit naciągany. Jakie zalety mają sufity napinane? Dlaczego warto wziąć pod uwagę ich montaż?

 

Czym jest sufit naciągany?

Sufit napinany to alternatywny dla sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych rodzaj sufitu podwieszanego. W przeciwieństwie do innych rozwiązań sufity naciągane nie obciążają nadmiernie stropu, a jednocześnie umożliwiają ukrycie jego wad – elementów konstrukcyjnych, widocznych instalacji, na przykład oświetlenia czy klimatyzacji oraz estetycznych mankamentów pierwotnego sufitu.

Sufit naciągany wykonany jest z indywidualnie wyprodukowanej powłoki wytworzonej z tkaniny lub termokurczliwej folii PCV. Membrana naciągana jest na zamontowane w ścianach aluminiowe listwy montażowe – finalnie powłoka sufitowa idealnie przylega do wszystkich krzywizn pomieszczenia.

Sufity napinane – jakie mają zalety?

Dwie największe zalety cechujące sufity napinane Poznań to funkcjonalność i walory estetyczne. Sufit naciągany jest bardzo wygodny w użytkowaniu oraz nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Membrana sufitowa to także antystatyczność, dzięki której sufit naciągany nie przyciąga kurzu i może zostać wykorzystany także w przypadku alergików. Materiały, z których wykonana jest powłoka są odporne na działanie wody i ognia, dlatego zapewniają pełne bezpieczeństwo domowników.

Zalety sufitów napinanych wynikają nie tylko z ich właściwości, ale również z tego, że każdy produkt przygotowywany jest na specjalne zamówienie klienta. Rozpoczęcie produkcji membrany sufitowej wymaga dokonania właściwych pomiarów, które umożliwią dopasowanie powłoki do specyfiki konkretnego pomieszczenia zapewniając wpasowanie się membrany we wszystkie krzywizny ścian. W zależności od polityki producenta oraz decyzji klienta pomiarów można dokonać samodzielnie albo skorzystać z pomocy pomiarowca pracującego w firmie, która ma wykonać powłokę. Produkcja na zamówienie to także gwarancja niepowtarzalnego wyglądu i możliwość dowolnej personalizacji produktu.