poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac kieszeniowy oparty na sprężynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac kieszeniowy Materac kieszeniowy pixabay

Czy sama nazwa „materac kieszeniowy” określa rodzaj materaca czy jego twardość? Kieszeniowy to ogólne pojęcie nazywające sprężyny umieszczone w otoczce materiałowej i odseparowane w ten sposób od siebie. Kieszenie ze sprężynami są ze sobą klejone, dzięki czemu praca konstrukcji i zarazem całej powierzchni materaca jest cicha i niezależna . Sprężyny działają pod naciskiem punktowo, dzięki czemu nie faluje cała powierzchnia materaca, co dodatkowo wpływa na wyższy komfort snu. Umieszczone w kieszonkach sprężyny są w kształcie walca, wykonane z mocnego surowca.

 

Rodzaje sprężyn kieszeniowych

W przygotowanej ofercie wyróżniamy kilka rodzai kieszeni, które nie tylko różnią się długością samej sprężyny, ale mają także duży wpływ na odczucia jakie generuje konstrukcja. Standardowa konstrukcja kieszeniowa ma 262 sztuki sprężyn na m2, o wysokości 12 cm. Materace z wbudowaną konstrukcją o standardowej wysokości są najczęściej wybierane przez osoby śpiące w pojedynkę z wagą ciała do 100kg. Kolejnym rodzajem konstrukcji kieszeniowej jest sprężyna wyższa od standardowej, budująca automatycznie wyższy materac, z przełożeniem na większą elastyczność z efektem zagłębiania się w powierzchnie przygotowaną do snu. Ten rodzaj sprężyn również jest kieszeniowy w tej samej ilości sprężyn 262 szt. w wysokości 17 cm.  Materace na wysokiej sprężynie (Max) najlepiej sprawdzą się u klientów, którzy oczekują dużej sprężystości z efektem zapadania. Czym cięższa osoba będzie korzystała z takiej powierzchni materaca, efekt zostanie spotęgowany, odczucie miękkości większe. Kolejną konstrukcją kieszeniową do omówienia jest ta o niskiej sprężynie, obniżonej w porównaniu do standardowej o 6 cm. Niska sprężyna również jest umieszczona w kieszeni jak poprzednie, jest ich 262 szt/m2, ich wysokość to 6 cm. Materace  z niską konstrukcją (Mini ) są odpowiednie do miejsc z ograniczoną wysokością. Ten rodzaj materacy  sprawdza się w zabudowach, w szufladach czy łózkach piętrowych. Wybierając materac z niską konstrukcja, utrzymujemy wysoki komfort, dobre podtrzymanie naniesionego ciężaru i delikatną elastyczność sprężyny.

Wybór materaca kieszeniowego, sprawa nie łatwa

Zdajemy sobie sprawę, że szeroka oferta materacy kieszeniowych nie wpływa na łatwy i szybki wybór. Jednak rozbudowana baza produktów pozwoli każdemu z klientów dopasować materac, indywidualnie do swoich potrzeb, niezależnie od miejsca docelowego materaca i odpowiedniej jego wysokości.  W sklepie Sweetsen.pl potencjalni klienci mają możliwość rozmowy z doświadczonymi konsultantami, którzy są w stanie wskazać odpowiedni rodzaj materaca kieszeniowego, piankowego lub lateksowego, tak by spełniał oczekiwania i potrzeby.