poniedziałek, 21 listopad 2022 11:01

Karawaning to nowy trend, ale jak to jest mieszkać w kamperze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
www.kamperologia.pl. www.kamperologia.pl. mat.prasowe

Życie w kamperze czyli samochodzie, w którym można mieszkać i którym można podróżować, może być nie tylko wygodne, ale tez ciekawe.


Bywają chwile, kiedy jest to po prostu najdoskonalszy sposób bycia. Jeśli chcesz aktywnie odpocząć w spokoju lub samotności i lubisz przygodę, kup lub wypożycz po prostu auto kempingowe i wyrusz w podróż.

Jeśli uwielbiam robić to, co chcesz, jeść to, co chcesz i być tam, gdzie chcesz kamper będzie idealny.
Ale czy kamper ma tylko plusy? Czy są jakieś minusy podróżowania w kamperze, na co zwrócić uwagę wybierając urlop w kamperze?

Oczywiście zacznij od wybrania trasy i miejsc postojowych, które zamierzasz odwiedzić.
Jeśli nie masz swojego kampera, zanim wypożyczysz konkretne auto, pomyśl jaki będzie najlepszy na wybraną podróż. Ile miejsca potrzebujesz, w co musi być wyposażony, żebyś czuł się wygodnie na tyle, żeby urlop był udany.

Zanim wyruszysz w drogę zweryfikuj stan techniczny kampera oraz pogodę w miejscu docelowym, które planujesz odwiedzić. Samochody kempingowe i kampery sprawdzają się najlepiej, gdy możesz spędzić czas na zewnątrz, odpoczywać na słońcu lub zaparkować na kempingu, wznosząc toast przy ognisku w rześki wiosenny, letni czy jesienny wieczór. Dodaj do scenariusza wiatr i deszcz lub nieustanne palące słońce, a sprawy mogą stać się dość ponure. Gdzie zamierzasz suszyć wilgotne ubrania? Gdzie zostawisz zabłocone buty i jak będziesz spać, kiedy dookoła huragan lub słońce zamienia auto w piekarnik?

Podróż kamperem jest wygodna, gdy pogoda jest słoneczna i bezwietrzna, a temperatura niezbyt wysoka, ale też nie za niska.
W przypadku dłuższych pobytów, gdy istnieją wszelkie szanse na ekstremalne warunki, rozważ większy samochód kempingowy z odpowiednim systemem ogrzewania lub klimatyzacji oczywiście.

Co istotne, zarówno w podróży jak i w miejscu docelowym, powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria turystyczne i karawaningowe.
To ważne, bo przecież urlop chcesz spędzić wygodnie.

Sprawdź jakie akcesoria podróżne możesz dostać na stronie www.kamperologia.pl.