wtorek, 01 grudzień 2020 20:07

Jakie fajerwerki na wesele?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fajerwerki fajerwerki

Sztuczne ognie cieszą się coraz większą popularnością. Piękne pokazy można podziwiać już nie tylko podczas zabawy sylwestrowej, kiedy to żegnamy kończący się rok. Coraz częściej pokazy fajerwerków są atrakcją przyjęć weselnych. Jakie fajerwerki na wesele wybrać?

 

Zimne ognie na wesele

Jeśli chcemy dodać blasku przyjęciu weselnemu, stworzyć wyjątkowy klimat, a jednocześnie nie wydać zbyt wiele pieniędzy, warto postawić na zimne ognie. Producenci oferują obecnie zimne ognie:

  • krótkie – ich długość dochodzi do czterdziestu centymetrów;
  • długie – mają długość siedemdziesiąt centymetrów;
  • bardzo długie – to zimne ognie o długości prawie metra.

 Im dłuższe zimne ognie, tym dłużej się skrzą. Te najkrótsze spalają się błyskawicznie, bo w niecałą minutę. Te najdłuższe mogą palić się nawet do czterech minut. Różne rodzaje zimnych ogni można zakupić tutaj.

Wulkany na ślub

Wulkany – czy mówiąc nieco inaczej fontanny – to kolejne sztuczne ognie, które sprawdzą się na weselu, a które nie zasieją spustoszenia w portfelach pary młodej. Ten rodzaj fajerwerków dzieli się, biorąc pod uwagę czas palenia, rodzaj efektu, wysokość, a także kolor. Wybierać można spośród wulkanów wielokolorowych, złotych i srebrnych. Ci, którym zależy również na doznaniach dźwiękowych mogą zdecydować się na wulkany wydające charakterystyczny trzask. Jeśli chodzi o wysokość, to największą popularnością cieszą się fontanny o mierzące trzy metry. Ci, którzy chcą jednak czegoś więcej mogą postawić na te mające osiem metrów wysokości.

Świece dymne dla nastroju podczas wesela

Ciekawym rodzajem sztucznych ogni chętnie wykorzystywanym na weselach są świece dymne. Już sama nazwa wskazuje, jakiego efektu możemy się spodziewać: generują one dym, którego kolor może być bardzo różny. Świece dymne znajdują zastosowanie głównie podczas pierwszego tańca. Można na nie postawić również w czasie sesji ślubnej.

Zestaw do samodzielnego odpalenia w trakcie imprezy

Rozwiązaniem, które cieszy się największą popularnością wśród młodych par są zestawy do samodzielnego odpalania. Są to zestawy samoobsługowe, które gwarantują naprawdę ciekawy pod względem wizualnym pokaz fajerwerków. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem specjalistycznej firmy pirotechnicznej. Z obsługą takiego zestawu poradzi sobie tak naprawdę każdy. Pokaz inicjowany jest po zapaleniu jednego tylko lontu. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że materiały pirotechniczne wymagają odpowiedzialnego podejścia. Niewłaściwie obsługiwane mogą stać się ogromnym zagrożeniem.

Dlaczego warto postawić na sztuczne ognie na weselu?

Sztuczne ognie to doskonały sposób na urozmaicenie przyjęcia weselnego. Odpowiednio dobrane i zaplanowane sprawią, że wesele nabierze wyjątkowego klimatu. Fajerwerki umilą gościom czas, sprawią, że wesele na długo pozostanie w ich pamięci.

Fajerwerki coraz częściej urozmaicają nie tylko różnorodne koncerty, ale również przyjęcia weselne. Decydując się na nie, warto pamiętać, że nie zawsze musi to wiązać się z koniecznością wynajęcia profesjonalnych pirotechników. Nigdy nie można jednak pominąć kwestii uzyskania stosownej zgody, jeśli pokaz ma być na zewnątrz.