czwartek, 10 grudzień 2020 09:43

Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto parę rad.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
przeprowadzki przeprowadzki

Przeprowadzka wiąże się z niezliczoną ilością nerwów, stresu i godzin. Nie ważne jak bardzo byśmy się starali, zawsze coś pójdzie nie po naszej myśli, a my musimy być na to przygotowani. Żeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko, warto na samym początku przygotować dokładny plan działania, w którym zawrzemy najważniejsze aspekty.

 

O to lista punktów, które bezwzględnie powinny się na niej znaleźć i o których powinniśmy pamiętać podczas całego procesu przeprowadzki.

1. Nie bądź sentymentalny.

Podczas przeprowadzki najważniejsze jest to, by zminimalizować ilość przenoszonych rzeczy. Systematycznie wyrzucaj zbędne przedmioty, które zostawiałeś „na wszelki wypadek” i staraj się pakować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. W momencie kiedy przeprowadzasz się na drugi koniec kraju, liczy się każdy wolny centymetr przestrzeni, dlatego warto niekiedy przemyśleć czy nie lepiej wyrzucić daną rzecz. Zawsze mamy możliwość kupienia czegoś już na miejscu.

2. Segregacja.

Podziel swoje rzeczy na osobne kartony, pod względem pokoi, w jakich będą się mieścić. To zdecydowanie ułatwi ci późniejsze rozpakowywanie. Nie będziesz musiał godzinami szukać tej jednej, małej rzeczy, między dziesięcioma różnymi pudłami, bo doskonale będziesz wiedział, w którym pudle się znajduje. To nie tylko przyspieszy proces przeprowadzki, ale także sprawi, że nie będziesz niepotrzebnie się denerwował. Podpisane kartony zanieść do odpowiedniego pokoju. Rozpakowywanie zaczynaj, przechodząc z jednego pokoju, do drugiego.

3. Chomikuj stare gazety i kartony.

Kilka tygodni przed przeprowadzką staraj się zachowywać stare gazety i różnej wielkości kartony. Dzięki temu zaoszczędzisz na dodatkowym wydawaniu pieniędzy na zabezpieczenia przedmiotów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu. Gazety doskonale sprawdzą się podczas owijania kubków i talerzy, by jak najbardziej zminimalizować możliwość potłuczenia zastawy. Kartony nie tylko doskonale sprawdzą się do pakowania dokumentów, ale też różnych przedmiotów, które ważą troszeczkę więcej.

4. Ubrania pakuj z wieszakami.

Ułatwi to zdecydowanie proces wypakowywania rzeczy do szafy. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to staraj się pakować rzeczy dokładnie poskładane i ciasno ułożone obok siebie. Dzięki takiemu sposobowi zaoszczędzisz dodatkowy czas na ponownym prasowaniu rzeczy.

5. Poświęć jeden karton na śmietnik.

Podczas wypakowywania łatwo zatonąć w foliach, czy papierach. Jeśli zagospodarujesz jeden, duży karton na rzecz przenośnego śmietnika, spokojnie będziesz mógł chodzić z nim od pokoju do pokoju, nie martwiąc się, że po wypakowaniu przedmiotów, twój pokój będzie wyglądał jak wysypisko śmieci.

6. Pudełko pierwszej pomocy.

Od razu po wyprowadzce nie dasz rady rozpakować wszystkich rzeczy, dlatego warto przygotować w jednym kartonie najpotrzebniejsze rzeczy na najbliższą dobę. W takim pudełku powinny znaleźć się takie rzeczy jak piżama, ubrania na kolejny dzień, ładowarki do telefonów czy podstawowe naczynia, by zjeść, a także produkty, by przygotować szybki posiłek, najlepiej składający się z suchych produktów. Nie będziesz dysponował wystarczającą ilością czasu, by w pierwszym dniu dokonać dużych, spożywczych zakupów, a także zapewne twoje naczynia będą głęboko pochowane w kartonach, dlatego musisz być przygotowany, by zjeść coś, co nie wymaga obróbki cieplnej.

7. Zadbaj o odpowiednią ilość czasu.

Przeprowadzka nie potrwa kilka godzin. Zazwyczaj trwa to dobre kilka, czy nawet kilkanaście dni. Musisz przygotować się na spędzenie najbliższych dni na siedzeniu i pakowaniu, bądź rozpakowywaniu rzeczy. Najlepiej zrób to raz a porządnie, a nie odkładaj na później.

Przeprowadzka nie jest taka prosta, jakbyśmy tego oczekiwali, jednak przy wcześniejszym zaplanowaniu, możemy zaoszczędzić dużo czasu i niepotrzebnych nerwów. Najważniejsze, by zacząć przygotowywać się stosunkowo wcześniej, by i pakowanie i rozpakowywanie przebiegło jak najbardziej sprawnie.