wtorek, 07 czerwiec 2022 11:38

Jaki kurs programowania dla młodzieży online?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
kurs programowania dla młodzieży online kurs programowania dla młodzieży online pixabay

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie technologia cyfrowa pozwala nam na dosięganie tego, co jeszcze 20-30 lat temu było w sferze prognoz sci-fi.

Chcąc utrzymać takie tempo rozwoju, musimy inwestować w przyszłość. Mowa to o różnego rodzaju planach i zabezpieczeniach, ale przede wszystkim jednej niezwykle istotnej roli, jaką będą pełnić w rozwoju świata dzisiejsze najmłodsze pokolenia. To one wejdą za dekadę lub dwie na rynek pracy i to one, jeżeli tylko tego chcą będą odpowiedzialne za powstawanie kolejnych cudów techniki i rozwiązań, o jakich tylko w tej chwili możemy pomarzyć. Dlatego też rozwój zainteresowanych technologią obecnych dzieci i nastolatków, powinien być dla nas priorytetem. Zarówno dla rodziców, jak i całego społeczeństwa ogółem. Stąd kurs programowania dla młodzieży online, czy też kursy przeznaczone dla młodszych dzieci to zajęcia dodatkowe, które powinny być brane pod uwagę na pierwszym miejscu. A jakie wybrać? Wszystko zależy od tego, jak bardzo dziecko chce się rozwijać programistycznie, ile potrafi już samo oraz jaki sposób przyswajania wiedzy jest dla niego odpowiedni.

Darmowy kurs programowania dla młodzieży online.

W sieci można odnaleźć wiele kursów online, które są dostępne w ramach gotowych darmowych materiałów, gier i aplikacji. Wiele z nich przeznaczonych jest dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z programowaniem, ale zdarzają się też takie, w których odnajdzie się nastolatek mający już pierwsze próby kodowania za sobą. Czy są one warte uwagi? Jako dodatkowe narzędzie edukacyjne jak najbardziej. Wiele z edukacyjnych gier w sieci przekazuje podstawową wiedzę za pomocą ciekawej zabawy, wyzwań i współzawodnictwa z innymi rówieśnikami. Z kolei materiały wideo i różnego rodzaju podręczniki i przewodniki po kodowaniu oraz społeczności mogą nieść ze sobą dodatkowe informacje, które mogą się okazać niezbędne w trakcie tworzenia własnych projektów. Niestety praktycznie każdy darmowy kurs programowania dla młodzieży online to głównie gotowe materiały, a co za tym idzie zupełny brak wsparcia specjalistów w przypadku niezrozumienia poszczególnych działów, mechanik czy nawet bardziej skomplikowanych fundamentów do przyszłej nauki kodowania.

Czy płatny kurs jest lepszy?

W dużej mierze płatne kursy programowania wychodzące poza po prostu płatne materiały do samodzielnej nauki to jedno z najlepszych rozwiązań. Stawiając na kurs programowania dla młodzieży online w formie lekcji na żywo, w niewielkich grupach rówieśniczych, dziecko nie tylko łatwiej przyswoi naukę kodowania, dzięki odpowiedniemu przedstawieniu materiału przez prowadzącego, jak i w razie wątpliwości czy problemów ze zrozumieniem. Płatny kurs jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą podejść do programowania już całkowicie na poważnie.