poniedziałek, 25 październik 2021 17:18

Czy warto kupić pościel bawełnianą?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
pościel bawełniana 180x200 pościel bawełniana 180x200 pixabay

Podczas wyboru tekstyliów, jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście materiał. To właśnie tkanina ma decydujące znaczenie w kwestii komfortu użytkowania.

Jednym z materiałów, najczęściej używanych do szycia pościeli, jest bawełna. Jej popularność nie wzięła się znikąd, dlatego warto poznać zalety tego typu produktów.

Po pierwsze, pościel bawełniana doskonale przepuszcza powietrze. Jest to cecha przydatna przez cały rok, ale szczególnie podczas upałów. Dzięki temu, pod pościelą bawełnianą będziemy pocić się w znacznie mniejszym stopniu, niż pod poszewkami wykonanymi ze sztucznych materiałów. Po drugie, bawełna dobrze chłonie wilgoć. Dzięki tej właściwości, materiał tak często wykorzystuje się do produkcji odzieży. Higroskopijność sprawia, że stosowanie pościeli z bawełny jest komfortowe, nawet latem lub podczas choroby, gdy intensywniej się pocimy. Jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu na pielęgnację tkanin. Pościeli bawełnianej nie trzeba krochmalić oraz można prać ją w wysokich temperaturach. Jest więc łatwa do utrzymania w czystości. Pościel z bawełny jest więc znacznie bardziej wytrzymała i komfortowa w użytkowaniu niż wykonana z włókien sztucznych.

Pościel bawełniana 180x200 na podwójne łóżko

Kluczową kwestią podczas zakupu pościeli jest oczywiście dobór właściwego rozmiaru. Tylko produkt o odpowiednich wymiarach zapewni nam pełny komfort. Jeżeli posiadamy łóżko o wymiarach 160x200 lub 180x200, odpowiednia będzie pościel bawełniana 180x200. Taki rozmiar nie będzie jednak pasował na naprawdę szerokie łóżka podwójne. Stelaż 200x200 cm jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy szczególnego komfortu. Jeśli decydujemy się na takie łóżko, musimy wziąć odpowiednio dużą pościel. Standardowym rozmiarem będzie 200x200 cm. Lepszym wyborem dla osób wysokich lub dobrze zbudowanych może być pościel bawełna 220x200. Taki produkt będzie pasował nawet na największe łóżka.

Pościel bawełniana pojawia się również w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. W takiej sytuacji musi mieć jednak odpowiednio mniejszy rozmiar. Dla pięcio- czy siedmiolatka, odpowiednia będzie pościel 140x160. Starszemu dziecku będziemy już musieli kupić większą poszewkę o wymiarach 140x200 cm. Dla nastolatka można postawić nawet na pościel 160x200, ponieważ ten rozmiar uznaje się za uniwersalny.

Pościel z bawełny jest ceniona ze względu na najwyższy komfort użytkowania. Z pewnością sprawdzi się u każdego, kto poszukuje wytrzymałego, naturalnego produktu.