niedziela, 06 czerwiec 2021 10:58

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
BEMOON - Złoty pierścionek z diamentami BEMOON - Złoty pierścionek z diamentami

Wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do najprostszych. Złoty pierścionek z diamentami, a może pierścionek z szafirem lub morganitem? Niezależnie na który kamień szlachetny padnie podczas tego ważnego wyboru należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 

Wybieraj wysokiej jakości złoto

Dobór wysokogatunkowych materiałów to podstawa wieczności jubilerskich ozdób. Wybierając pierścionek, który ma przetrwać niejedno pokolenie stawiaj na złoto próby co najmniej 585 (14-karatów). Dzięki czemu masz pewność, że tak ważny wyrób nie straci swojego blasku wraz z kolejną rocznicą (zobacz złoty pierścionek z diamentami).  Jeśli partnerka jest fanką srebrnego koloru, wybierz białe złoto. Fance klasycznej barwy do gustu przypadnie klasyczny odcień złota. A każdemu kto lubi się wyróżniać polecane jest różowe złoto, które idealnie komponuje się z blaskiem diamentów.

Postaw na kamienie szlachetne

Przeglądając oferty sklepów internetowych nie daj się nabrać na retuszowane zdjęcia pierścionków z cyrkoniami. Bo choć te syntetyczne kamienie kuszą swoją ceną jak i początkową atrakcyjnością, to ich blask potrafi zgasnąć już po kilku miesiącach użytkowania. Nic nie zastąpi kamienia szlachetnego, który przez miliony lat kształtował się w naturalnym środowisku. Więc jeśli chcesz, aby pierścionek zaręczynowy nie stracił swojego uroku wybieraj naturalne diamenty, szafiry, różowe morganity czy niebieskie topazy.

Jak wybrać dobry diament?

Rzeczoznawcy kamieni dzielą go według zasady 4C (cut, clarity, carat, color). Co oznacza, że określając wartość danego kamienia biorą po uwagę: szlif, czystość kamienia, wielkość oraz kolor. Jeśli chcemy, aby kamień był niemal biały należy szukać diamentu w kolorze D-J, gdzie D to barwa przezroczysta, J - niemal przezroczysta. Czystość określana jest za pomocą lupy, zgodnie ze zdrobnieniami angielskich sformułowań: IF (Internally Flawless), VVS1-2 (Very Very Slightly Included),VS1-2 (Very Slighted Included), SI1-2 (Slightly Included), I1-3 (Included). Dlatego najbardziej opłacalnym, a zarazem efektownym kamieniem będzie taki o barwie G-H oraz czystości SI1-2. Jakość szlifu powinna być co najmniej bardzo dobra. A wielkość wybieranego kamienia zależeć będzie oczywiście już tylko od zasobności portfela.

Gdzie szukać pierścionka zaręczynowego?

Po wymarzony pierścionek można wybrać się do lokalnego jubilera lub zapoznać się z ofertą internetowych sklepów. Warto dać szansę polskim projektantom, którzy oferują coraz to ciekawsze wzory. Jedną z polskich marek posiadającą unikatową biżuterię autorską jest BEMOON (https://bemoon.pl/). Wśród nietuzinkowych wyrobów zaprojektowanych przez Monikę Bednarek znajdziemy wymarzony złoty pierścionek z diamentem, morganitem czy szafirem. Koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu, a w razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało. Monika z przyjemnością odpowie na każde pytanie dotyczące wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego.