Specjalizujące się w tego rodzaju usługach gabinety oferują swoim klientom szeroki zakres możliwości. Do najczęściej wybieranych zalicza się m.in. mezoterapię igłową. Czym dokładnie jest ten zabieg? Kiedy warto go wykonać i czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania?
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest zaliczana do jednych z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej z uwagi na szeroki zakres jej zastosowania. Można ją wykorzystywać w celu niwelowania różnorodnych zmian skórnych pojawiających się na poszczególnych częściach ciała. Chociaż najczęściej stosowana jest na twarz. W zależności od problemu, z jakim zmaga się dana osoba, wybierany jest odpowiedni preparat, który wstrzykiwany jest pod skórę. W zabiegach tego typu może być stosowane także osocze bogatopłytkowe. W preparatach do mezoterapii igłowej mogą być także stosowane takie substancje jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy czy peptydy biomimetyczne.
Kiedy warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?
Jak to zostało wyżej wspomniane, zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie. Poleca się go między innymi osobom, które chcą poprawić wygląd skóry – ujędrnić ją i zminimalizować oznaki starzenia się. Można się na niego zdecydować także w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Wzmacnia on bowiem skórę głowy, co wpływa również na odżywienie i wzmocnienie samych włosów. Zabieg ten jest także pomocny w walce z cellulitem. Oprócz tego poleca się go także przy rozstępach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania mezoterapii igłowej, zajrzyj na stronę: https://www.wrosinski.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa-poznan/.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej?
Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów, tak i w przypadku mezoterapii igłowej pojawiają się pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Do głównych zalicza się m.in.: alergie, ciążę i okres karmienia piersią oraz stany zapalne skóry. Nie poleca się także tego zabiegu osobom, które mają skórę naczyniową lub jest u nich ryzyko pojawienia się zwłóknień. Przeciwwskazaniem do mezoterapii są także takie czynniki jak: stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz choroby nowotworowe.