wtorek, 06 grudzień 2022 13:16

Wypłaty opiekunek osób starszych w Niemczech. Ile można zarobić w opiece?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy pixabay

Praca w opiece słynie z dobrych zarobków i stabilnej branży. Jednak pensja opiekunki osób starszych uzależniona jest od kilku czynników. Chcesz wiedzieć, ile można zarobić pracując w opiece? Przeczytaj artykuł i poznaj realia finansowe w branży opiekuńczej.

 

Od czego zależy wypłata opiekunki seniora?

Pensja opiekunki przyznawana jest między innymi na podstawie jej kompetencji. Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z agencją opiekuńczą, która pomoże Ci zorganizować cały wyjazd, musisz posiadać dwie umiejętności. Przede wszystkim jest to znajomość języka. Komunikatywny poziom języka niemieckiego zapewnia seniorowi komfort. Opiekunka musi być w stanie zrozumieć potrzeby i prośby osoby starszej. Do obowiązków opiekunek osób starszych mogą należeć także wizyty w sklepie, aptece czy u lekarza. W takiej sytuacji również potrzebna będzie znajomość języka niemieckiego. Agencje wymagają także doświadczenia w opiece nad seniorem. Aby rozpocząć pracę nie musi być ono profesjonalne - wystarczy opieka nad kimś bliskim lub wolontariat.

W miarę rozwoju zawodowego opiekunki może ona liczyć na coraz lepsze zlecenia. Warto pamiętać o referencjach od poprzednich podopiecznych. Niemieckie rodziny cenią również dodatkowe umiejętności, takie jak: kursy opiekuńcze, czynne prawo jazdy czy wykształcenie medyczne. Na wycenę danego zlecenia ma wpływ również jego trudność. Oferty pracy w opiece nad samodzielnym seniorem są łatwiejsze od zleceń, gdzie osoba starsza wymaga kompleksowej pomocy w funkcjonowaniu.

Rzetelne oferty pracy

Jeśli myślisz o podjęciu pracy w opiece - pamiętaj, by wybrać uczciwego pracodawcę. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która istnieje na rynku już od kilkunastu lat. Veritas Opieka ma za sobą organizację tysięcy udanych współprac. Praca w firmie odbywa się na podstawie legalnej umowy. Veritas Opieka proponuje również jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku. Pensja bazowa oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Opiekunka nie ponosi także żadnych kosztów utrzymania. Wyżywienie, zamieszkanie oraz obustronny transport są bezpłatne. Szukasz zlecenia dla siebie? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece u sprawdzonego pracodawcy: Praca opieka Niemcy.