poniedziałek, 05 grudzień 2022 11:18

Materac 200x220 cm – gdzie kupić taki materac

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 200x220 cm Materac 200x220 cm pixabay

Przymierzając się do zakupu materaca, powinniśmy na początku określić jaki rozmiar materaca jest potrzebny. Powierzchnia materaca - rozmiar jest zależny od wielu czynników, które trzeba rozważyć dobierając materac. Najważniejsza kwestia to czy z materaca będą korzystać dwie czy jedna osoba. Następna to wielkość pomieszczenia, w której mieści się sypialnia. Mając już podstawy, możemy zastanowić się nad modelem materaca i surowcami z którego będzie wykonany.

 

Dwie osoby śpiące, różne potrzeby, różnica wagowa.

Nie stanowi problemu dobór materaca dla dwóch osób nawet tych ze znaczną różnicą wagowa. Jeśli mamy jasno określoną wagę poszczególnych osób i ich upodobania, możemy zawęzić wybór, tylko do surowców odpowiadającym wszystkim określonym parametrom. Technologia surowców pozwala zachować wysoką jakość produktu, przy intuicyjnym dopasowaniu się do osób śpiących. Materac 200x220 cm z rdzeniem lateksowym jest tym, na którym można poczuć najwyższy komfort użytkowania. W modelach lateksowych ciężar oparty jest na bloku lateksu, który poprzez podwyższoną sprężystość i gęstość jest odporny na wypracowania, nie odkształca się, zachowując pierwotny kształt. Lateks zbudowany z licznych mikrokanalików pozwala na doskonałą wentylację, co zapobiega namnażaniu i gromadzeniu się chorobotwórczych patogenów.

Materace lateksowe, pocket czy piankowe.

W stałej ofercie sklepów występują również materace 200x220 cm, które mają w swojej budowie konstrukcje sprężynowe (typu pocket lub multipocket) lub są ich pozbawione (piankowe). Pomiędzy wymienionymi rodzajami materacy istnieje ogromna różnica jeśli chodzi o komfort snu i odporność na wypracowanie. Konstrukcja sprężynowa tworzy podparcie, a rodzaj wykorzystanej konstrukcji ma wpływ na stabilność powierzchni. Występują dwa rodzaje pocket z ilością sprężyn 262 szt/m2 i multipocket 510szt/m2. Zazwyczaj przy dużej powierzchni spania 200x220 cm, z przeznaczeniem dla dwóch osób poleca się wybrać ten ze zwiększoną liczbą punktów podparcia. W przypadku materacy piankowych z wykorzystaną pianką HR wysokoelastyczną, będą odpowiednie dla osób z niższą wagą lub w miejsca użytkowane sporadycznie. Pianka HR jest surowcem odpornym na wypracowania ze zwiększoną gęstością, ale mimo to taki rodzaj materaca nie posiada punktów podparcia. Mając wybór spośród wszystkich opisanych rodzai materacy, można wysnuć wniosek iż materace lateksowe są tymi, na których każdy niezależnie od wagi ciała odczuje wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo rdzeń lateksowy intuicyjnie oddziałuje na nacisk, przez co możemy mieć jeszcze większe poczucie dopasowania surowca do indywidualnych potrzeb. Każdy rozmiar materaca kupisz na Godre.pl