poniedziałek, 21 listopad 2022 11:22

Rodzaje antykoncepcji – jaki wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Antykoncepcja awaryjna Antykoncepcja awaryjna pixabay

Chcesz zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? A może ważna jest dla Ciebie także ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową? Pamiętaj, że oferta środków antykoncepcyjnych jest tak różnorodna, że bez względu na preferencje i możliwości każdy znajdzie coś dla siebie. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka ważnych informacji na temat popularnych środków antykoncepcyjnych.

Popularne środki antykoncepcyjne

Chcesz zadbać o zabezpieczenie, ale nie wiesz, co w Twoim przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem? Warto poznać kilka dostępnych możliwości, aby móc wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Jeśli chodzi o popularne środki antykoncepcyjne, warto wymienić:

– Prezerwatywy – chronią nie tylko przed niechcianą ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. To świetna opcja dla osób, które nie mają stałego partnera seksualnego. Warto wspomnieć o szerokiej ofercie, w której dostępne są prezerwatywy opóźniające wytrysk, takie z wypustkami lub chłodzące.

– Wkładka domaciczna z miedzią – świetna opcja dla kobiet, które mają stałego partnera i cenią sobie pełen komfort i swobodę. Wkładka domaciczna z miedzią może skutecznie chronić przed ciążą nawet przez 5 lat, co jest bardzo dużą zaletą.

– Plastry antykoncepcyjne – skuteczne, wygodne w stosowaniu, nie przeciążają wątroby ani układu pokarmowego. Plastry antykoncepcyjne to świetna metoda dla kobiet, które chcą czuć się swobodnie podczas stosunku i mają stałego partnera seksualnego.

Zaproponowane tutaj metody to tylko niektóre z wielu dostępnych możliwości. Nie wiesz, co wybrać? Pamiętaj, że możesz udać się na konsultację lekarską, aby uzyskać cenne porady i przydatne wskazówki. Poza zabezpieczeniem na co dzień warto także dowiedzieć się, co to jest antykoncepcja awaryjna.

Tabletka dzień po – to warto wiedzieć

Poza zabezpieczeniem na co dzień czasami może przydać się także pigułka po. Warto wspomnieć, że nie jest to środek doprowadzający do poronienia. Zadaniem tabletki dzień po jest utrudnienie zapłodnienia, niektóre substancje uniemożliwiają również zagnieżdżenie się zarodka. Antykoncepcja awaryjna może być stosowana wówczas, gdy inne środki zostały źle wykorzystane lub w sytuacji, gdy doszło do zbliżenia bez zastosowania jakiegokolwiek zabezpieczenia. Obecnie na rynku polskim dostępne są środki: Escapelle oraz EllaOne. Aby móc kupić tabletkę dzień po, trzeba okazać receptę w aptece. Jak ją zdobyć? Wystarczy udać się na wizytę do lekarza lub skorzystać z konsultacji przez internet. To zadanie ułatwią nam przychodnie takie jak Twoje Zdrowie, gdzie bez problemu umówimy się na wizytę online i otrzymamy receptę. Warto pamiętać o szczerości podczas wizyty. Dzięki temu lekarz może przepisać odpowiedni środek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tabletki dzień po, koniecznie odwiedź tę stronę.