środa, 10 lipiec 2024 14:44

Tragedia pod Częstochową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił 38-latka Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił 38-latka Zdjęcie redakcyjne

W miejscowości Bukowno, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 38-letni mężczyzna. Został on śmiertelnie potrącony przez pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bukownie?
  • Kim był mężczyzna potrącony przez pociąg towarowy?
  • Jakie utrudnienia w ruchu kolejowym spowodował wypadek?
  • Jakie kroki podjęła policja w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia?
  • Kiedy przywrócono normalny ruch na torach po wypadku?

Wypadek w Bukownie

Tragiczne zdarzenie miało miejsce po godzinie 16.00. 38-letni mieszkaniec Częstochowy stracił życie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Bukowno, należącej do gminy Olsztyn w powiecie częstochowskim. "38-letni mieszkaniec Częstochowy został śmiertelnie potrącony przez pociąg towarowy" - mówi aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy policji w Częstochowie.

Utrudnienia w ruchu kolejowym

W wyniku wypadku ruch kolejowy w miejscu zdarzenia przez kilka godzin odbywał się jednym torem. Drugi tor był zablokowany do czasu zakończenia czynności procesowych. Normalny ruch na torach został przywrócony jeszcze tego samego dnia, przed godziną 22.00.

Śledztwo w sprawie wypadku

Policja rozpoczęła śledztwo w celu wyjaśnienia szczegółów i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. "Będziemy wyjaśniać szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia" - podsumowuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska.

Tragedia w Bukownie jest kolejnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z niestrzeżonymi przejazdami kolejowymi. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w takich miejscach i przypomina o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

źródło: Nasze Miasto