wtorek, 14 maj 2024 16:31

Proces Mariusza P. za usiłowanie zabójstwa kuriera i rozboje w Częstochowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Proces Mariusza P. o zabójstwo Proces Mariusza P. o zabójstwo fot: pixabay

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie rozpocznie się proces 19-letniego Mariusza P., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kuriera. Młody mężczyzna jest także oskarżony o rozboje związane z przesyłkami zawierającymi drogi sprzęt elektroniczny. Incydent miał miejsce w sierpniu 2023 roku w miejscowości Ostrów.

Czego się dowiesz:

  • Kto jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa kuriera w Częstochowie?
  • Jakie były motywy Mariusza P. do przestępstw?
  • Co zawierał akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P.?
  • Jakie kary grożą Mariuszowi P. za jego przestępstwa?
  • Kiedy rozpocznie się proces Mariusza P. i jak szybko może zapaść wyrok?

Tło przestępstwa

Mariusz P., dotychczas niekarany, znalazł się w trudnej sytuacji finansowej po zaciągnięciu kilku pożyczek, które przekroczyły jego możliwości spłaty. Postanowił zamówić drogi sprzęt elektroniczny na fikcyjne dane, planując niezapłacenie za niego. Towar o wartości około 13 tys. zł miał być zapłacony przy odbiorze, co było okazją dla Mariusza do przeprowadzenia rozboju.

Przebieg zdarzenia

29 sierpnia kurier dostarczający zamówienie został brutalnie zaatakowany przez Mariusza, który dwukrotnie uderzył go kamieniem w głowę. Napastnik zabrał przesyłkę i uciekł, sprzedając skradzione przedmioty w lombardach. Ofiara ataku doznała poważnych obrażeń i przez długi czas przebywała w szpitalu. 5 września, wiedząc o kolejnej przesyłce, policja zorganizowała zasadzkę, podczas której Mariusz P. został zatrzymany z narzędziami przestępstwa w plecaku.

Akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P. obejmuje zarzuty usiłowania zabójstwa kuriera, rozboju oraz usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młodemu mężczyźnie grozi teraz surowa kara, mogąca sięgnąć nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Proces rozpocznie się 22 kwietnia, a decyzja sądu może zapaść już na kolejnym posiedzeniu, jeśli całe postępowanie zostanie zakończone.

źródło: W Czestochowie